ODS tak nějak cestou poztrácela ideu malého státu, svobod a volného trhu. Ekonomické experty dokonce vyhnala. Proto je tam, kde nyní je

Tak dnes musíme bezesporu začít víkendovým kongresem ODS. Plní internet a všichni komentátoři zaručeně vědí, co má ODS dělat, či co dělat nemá. Tak přiložím polínko. Polínko, které jsem přikládal už nesčíslněkrát. Když jsem kdysi vstupoval do ODS bylo to pro její ideje. Především to byla idea svobody jednotlivce, svoboda a možnost volby kterou jednotlivec realizuje své představy aniž by mu nějaký zbytnělý stát diktoval co smí či nesmí.

Petr Paulczynski

Petr Paulczynski

Krásná hesla o minimálním státu, svobodě, liberálním prostředí a volném trhu. Podpora podnikání. Ideje, které ODS cestou poněkud poztrácela. Ústupky koaličním partnerům pomalu ale jistě přivedly ODS na pokraj propasti. Personální boje, ztráta hlavního cíle zaměněná za osobní cíle některých jednotlivců a leckde i boj frakcí. Místo tvrdé zdi proti podvodům, zadlužování a demagogii jsme se začali věnovat osobním a koaličním válkám jedněch proti druhým a ideje jsme z reálného života přenesli akorát tak na papír. Přestali jsme vidět, že se na nás nabaluji šibalové jak říkal Paroubek, či chcete-li kmotři jak říkal Topolánek. Pořád jsme věřili na samočistící mechanizmy, které pomalu ale jistě přestaly fungovat. Klíčové resorty jsme nechali koaličním partnerům.

Někde cestou jsme buď poztráceli nebo dokonce vyhnali své ekonomické experty. Pod heslem snižování propadu rozpočtu jsme navrhovali ptákoviny a namísto škrtů v mandatorních výdajích státu jsme podojili kdekoho, jen abychom naplnili díry v rozpočtu. Namísto snižování daní jsme je zvedali, což ekonomiku nejen že nezrychlilo, ale naopak. Však on už jistý Laffer o tom cosi věděl. Nechali jsme bujet podivné aparáty pro přerozdělování dotací, líheň to korupce. Tenčící se peněženky lidí jsme dráždili tloustnoucími peněženkami špiček státní správy. To není závist, to je jen upozornění na to, že všechno má své meze. Moje milá ODS. Myslím že stojíme v bodu zlomu.

Buďto se vrátíme ke kořenům našich idejí, nebo ztratíme ty poslední zbytky našich voličů a s tím i jedinou stranu, která má hájit osobní svobodu a osobní zodpovědnost! A zbytkům voličů a řadových členů nakonec zbudou akorát oči pro pláč. Najde se někdo, kdo bouchne do stolu a udělá to na co všichni čekáme? Že vrátíme rozkolísané ODS její základy? Milá ODS. Je čas vrátit ODS zpět k jejím základům.

Je čas na ofenzívu. Ale ne na takovou, jako předvedl úřadující předseda Kuba v Hyde Parku, jehož vystoupení se neslo v duchu že za všechno mohou všichni ostatní od Topolánka až po výstřel z Aurory. Jen on, Kuba prý nemůže za nic. Že seděl ve vládě která dopadla jak dopadla (řídil ji Kalousek) a že seděl v ODS jako místopředseda která i díky jeho politice dostala 7%, mu nějak uteklo. Takže milí delegáti, čekám na výsledky kongresu jak slípka na sopel.

Zdroj: paulczynski.cz | Kráceno | Titulek redakční