Delegát z kongresu ODS poodhaluje mnohá tajemství ze zákulisí. Některá byste raději nechtěli znát…

To byl tedy kongres…. Delegáti na směnu ODS ukázali, že jsou bezradní jako slepá koťata a „stará garda“ drží otěže pevně v rukou. Nové vedení složené z úplně neznámých lidí a líných europoslanců lze označit jen jako nepovedený vtip. Stále se chlácholíme 22000 členskou základnou, kde prý je mnoho „skvělých“ politiků. Já se ptám, kde byli o víkendu. Proč nekandidovali?Proč jsme si opět zvolili (po třetí v řadě) špatné vedení? Kongres byl domluvený předem. Parta, která ovládla vedení ODSky s nástupem M. Topolánka, drží otěže pevně v rukou. Jak jinak si asi vysvětlit program kongresu, kde se nejdříve hlasovalo a pak o hlasování a kandidátech diskutovalo??? Že to bylo domluvené (?), no jistě. Morava a Praha zase udělaly dohodu.

ODS-balonkyMy předsedu a vy 1.místopředsedu. Není od věci se přitom podívat, kdo dneska ovládá ODSku v Brně a v Praze. To vysvětlí mnohé a pak pochopíte, že nemá na kongres ani cenu jezdit. Brněnskou ODS ovládá parta s velmi podivnou vazbou na tamější podsvětí. Jim tedy nemastný-neslaný předseda Fiala plně vyhovuje. Prahu zase mají dneska v rukou pravdoláskaři a městská liberální levice a jim zase vyhovuje nevýrazný a egoistický pro unijní liberál europoslanec Zahradil. Situaci loutkovodičům usnadnil velmi slabý profil kandidátů do vedení.

Na funkci předsedy kandidovala „rychlokvaška“ brněnský politolog Fiala. (Já proti němu nic nemám, ale podívejte se, jak dopadly „nové“ tváře v Praze! Katastrofa!) Byl odsouzen k vítězství. Jak by ne, když měl za protikandidáty ubrečenou M. Němcovou a nemakačenka E. Kožušnika. Němcová nese velkou vinu na posledním volebním fiasku a Kožušnik je zase znám pouze tím, že od kampaně do Evropského parlamentu před 5 lety, již nic neudělal. (s výjimkou cest na kole)

Nový předseda je sice nová a čistá tvář, ale bez charismatu a vůdcovství osloví ztracené voliče těžko. To P. Fiala nemá ani jedno….čisté ruce nestačí, ty má i můj soused instalatér….Podobná byla kandidátka na prvního místopředsedu. Miláček pravdoláskařských medií „Jiřina“ Pospíšil. Nikdy žádné pravicové názory neměl a byl to pouze obratný technolog moci.

Jan Zahradil-reakceDruhým kandidátem byl europoslanec J. Zahradil. Když se Pražáků na Zahradila zeptáte, tak se všichni shodnou na jednom. Jde mu jen o to, být dalších 5 let v Europarlamentu brát oněch 270 000 měsíčně a následně rentu 95000 tisíc měsíčně do konce života… další jeho charakteristická vlastnost je lenost. Za 10 let v EP pro voliče a ODSku neudělal nic a v Praze se zjevil vždy jen před volbami. Názorově to byl dříve liberál (podporoval mimo jiné registrované partnerství) a po vstupu do EP se z ně stal „prounijní“ politik, jehož jediné zájmy jsou prebendy z kapes daňových poplatníků… Vyhrál dohodnutý Zahradil…
Zajímavější byla situace s volbou místopředsedů. Kvalita byla sice bídná, ale bylo víc kandidátů. Jenže… nás má zachránit starosta vesnice kousek od Prahy, další nudný europoslanec (co ho zajímá jako Kožušnika a Zahradila jen místo na příští kandidátce do EP), nebo neznámý senátor z Vysočiny? Kde je nějaký pravicový ekonom, úspěšný podnikatel? Jak může hájit pravicové hodnoty a přilákat pravicové voliče vedení, které s nimi nemá nic společného?

Jak osloví podnikatele v Praze brněnský politolog Fiala, který byl pouze v akademické sféře a chvíli ve vládě? Jak osloví živnostníky v Plzni europoslanec Zahradil, který je ve vedení ODS již mnoho let a posledních zhruba 10 let byl jen královsky placeným nepracujícím evropským turistou? Nejsem prognostik, ale budoucnost ODS vidím černě. Další milníkem naší katastrofy budou volby do EP v květnu. ODS postaví kandidátku, kde na prvním místě bude 1. místopředseda Zahradil a na druhém místopředseda Tošenovský. Oba se dostanou do EP, což odpovídá našim současným 5 procentům. (před 5 lety jsme měli 31 procent…) Tím jejich angažmá na obrodě strany skončí….

Poslední ránu na zasadí podzimní komunální volby… a pak bude konce….ale každý konec je vlastně i začátek…. Jen pravdoláskaři a v Bruselu asi otevřou champagne na oslavu…

Zdroj: ePortal.cz

Štítky: