Členové ODSky by se měli podívat pravdě do očí! Zvolili jsme si zase špatné vedení!

Před pár dny jsem uveřejnil kritický text k poslednímu kongresu ODS. Protože v mém okolí vzbudil živou reakci, musím na ni reagovat. Většina kolegů-straníků mi vyčítá, že jsem kritický k údajně novému vedení. To prý má přinést úplně nový začátek a hlavně restart prý pravicové ODSky.  Prý máme mnoho skvělých regionálních politiků, starostů a řadových členů. Jenže právě zvolené vedení není ani nové a nejspíš ani pravicové. Z nového vedení snad nelze pochybovat o pravicovosti snad nového předsedy Fialy. Na druhou stranu si přiznejme, že ho většina z nás vůbec nezná a nezná ani jeho názory. Hlavní problém ale vidím v zoufalé snaze nainstalovat do vedení mediálně líbivou rychlokvašku. To nám katastrofa v Praze nestačila?!
ODS-balonky

Také nelze přehlédnou jeho nevýrazné charisma a nedostatek přirozeného vůdcovství. Přitom to ODS dnes potřebuje ze všeho nejvíce! Když se zeptáte významných členů ODSky, proč vytáhli právě P. Fialu na funkci předsedy, asi se budete divit.

Delegát z kongresu ODS poodhaluje mnohá tajemství ze zákulisí. Některá byste raději nechtěli znát…

Prý je mediálně oblíbitelný (nikoliv voličsky oblíbený) a je v jediný použitelný poslanec ve sněmovně! To mě vede k druhé otázce. Kde jsou ti oblíbení a schopní regionální politici ODS, kde jsou naši aktivní členové? Podívejte se na náš poslanecký klub. Kolik z našich poslanců by se podle postojů a hlasování dalo vůbec nazvat pravicovými? P. Fiala a možná J. Zahradník. Dva z 16!! To je méně než pětina!! Jak budou naši poslanci kritizovat levicově-populistickou vládu A. Babiše? Jak budou naši poslanci hlasovat, až se bude projednávat nějaká pokrokářská „lidsko-právní agenda“? Když řada z nich (minimálně všichni naši poslanci z Prahy s výjimkou M. Bendy) jsou názorově socialističtí pravdoláskaři! V Senátu je situace malinko lepší.

Máme tam Kuberu a Jirsu. Jenže oba jsou pouze regionální politici. Ani jeden z nich nemá celorepublikové ambice! Podobně ubohý je klub našich europoslanců. S výjimkou Fajmona a Strejčka je to skupina europrebendistů a „prounijních politiků“. Někteří dokonce aktivně podporují feministickou euroagendu, jako třeba soudružka Češková, členka našeho klubu. Ve vedoucích orgánech strany žádní charismatičtí pravicoví reformátoři a leadři nesedí! Přestaňme si lhát! Dalším vážným problémem ODSky je naprostá absence odborníků úplně na jakoukoliv problematiku! Ukažte mi jediného odborníka-člena ODS na ekonomiku, finance, obchod! Nebo na veřejnou správu? Zdravotnictví? Máme sice možná odborníky za zahraniční politiku a EU, ale ti zas nemají pravicové názory…

Jak chcete děla oponenta vládě? Jak chcete předkládat vlastní návrhy? V současné členské základně není ani nikdo, kdo by se mohl této role chopit. Většina schopných, chytrých a názorově silných členů ze strany odešla, a nebo jsme je vyhnali. V jaké straně byl ekonom P. Mach, současný leader Svobodných? V ODS! A to je jen jedno z mnoha jmen. Možná někdo namítne, že máme ve vedení nové tváře a ty to změní? Ale znamená nový automaticky schopný a pracovitý a hlavně pravicový?

U několika místopředsedů (včetně toho prvního) mám velké pochybnosti. Řada nových místopředsedů navíc chápe svoji funkci jen velmi krátkodobě. Je jisté, že zájem současných europoslanců Tošenovského a Zahradila na restartu strany výrazně opadne v okamžiku opětovného zvolení do EP. Oba deklarovali, že o „práci“ europoslance mají dále zájem…. Ke zbytku se lze těžko vyjádřit. Nikdy jsem od většiny z nich (mimo M. Kupky a jeho pravého břehu) neslyšel žádný výrazný názor, či myšlenku. Navíc nám nenahrává ani současná politická situace, kdy média ovládají lidé s jasně politickými ambicemi. Babiš, Bakala a pravdoláska…..

Přitom 25 procent pravicových voličů dnes nemá koho volit. Shrnu jen, co chtějí. Malý a levný stát, co se jim neplete do života, bezpečné ulice a města bez přistěhovaleckých ghet, být hrdi na naši zemi, posílení české státnosti a normální svět bez pokrokářské levicové agendy. Nic z toho jim v současné době nenabízíme ani jako nové vedení, ani jako strana!!! Až si to přiznáme, tak se můžeme ještě možná nadechnout k obrodě…ale za 2 roky již může být pozdě…

Zdroj: ePortal.cz

Štítky: