Islamistický skandál na univerzitě: Učitel vyhrožoval studentce anebo naopak?

Online web časopisu Týden zveřejnil článek informující o tom, že vysokoškolský pedagog Jihočeské univerzity Martin Konvička vyhrožuje studentce této univerzity vyloučením ze školy. Ona studentka je známou obhájkyní zájmů Palestinců a islámu v České republice. Podle tvrzení studentky Ingrid Romancové jí měl v diskuzi na sociální síti Facebook Martin Konvička vyhrožovat vyhazovem ze školy, jelikož se s ním studentka názorově rozchází. Romancová se odvolává na obsáhlou diskuzi, jejíž záznam přináším v tomto odkazu zde, ale kterou již Romancová na sociální síti Facebook uzavřela pro veřejnost.

Lukáš Lhoťan

Lukáš Lhoťan

A zde již ona aféra nabírá zcela jiný rozměr. Z diskuze se totiž ukazuje, že v ní Konvička sice hloupě vtipkoval a dobíral si Ingrid Romancovou různými žerty, nikde tam však netvrdil, že by ji ze studia kvůli jejím odlišným názorům vyloučil. V reakci na její prohlášení, co by udělalo vedení univerzity, kdyby si na něj šla stěžovat, napsal „vyhodí tě“. Tj. zde již může Ingrid Romancová fabulovat a vymýšlet své teorie, leč Konvička nejspíše pouze lakonicky konstatoval, že ji z vedení s takovouto stížností vyhodí.

Doplněno 10:20 středa, 22. ledna 2014. Důležité upozornění! Pan Martin Konvička sice učí na stejné univerzitě, kde studuje slečna Romancová, ale není jejím učitelem a nepřišli během studia vůbec do osobního kontaktu!

Ovšem Ingrid Romancové posloužila celá aféra jako dobrá záminka, aby začala na veřejnosti agitovat, že jí Konvička za odlišné názory vyhrožoval vyhazovem ze školy. Podle časopisu Týden dále Romancová Konvičku viní i z toho, že údajně „vynesl informace o jejím studiu ze studijního systému“.

Toto obvinění je již mnohem silnější kávou, protože by pro pedagoga mohlo znamenat spáchání trestného činu či přestupku. Pokud se prokáže jako pravdivé, hrozí učiteli postih. Pokud se však tvrzení Romancové neprokáže, bude to znamenat, že studentka lže a manipuluje. Policie by ji v tomto případě měla stíhat pro křivé obvinění, pomluvu a další trestné činy a přestupky.

Jelikož považuji případ za velmi důležitou kauzu, v níž jde hlavně o svobodu slova a právo na soukromí, připravuji na Ingrid Romancovou trestní oznámení a píši výzvu vedení Jihočeské univerzity, aby se k veřejným obviněním Ingrid Romancové na adresu člena akademické obce vyjádřilo.

Nakonec to nemusí být Konvička, kdo se snaží své studentce za odlišný názor mstít. Naopak se „svému“ učiteli může mstít Ingrid Romancová, a to za jeho politicky nekorektní názor, který se nelíbí i mnohým dalším multikulturalistům a muslimům.

Je to již v krátké době podruhé co se Martin Konvička kvůli svým soukromým názorům stává terčem stížnosti multikulturalistů a obhájců islámu. Bude zajímavé sledovat, jak se zachová vedení Jihočeské univerzity a vyšetřující orgány státní moci. Budou nadále bránit právo občana na svobodu názoru nebo ustoupí nátlaku politické korektnosti a pro-islámských jedinců?

P.S. Ingrid Romancová kandidovala ve volbách například za Pirátskou stranu. Podrobnosti zde.

Volební plakát Ingrid Romancové z voleb zde (získan z veřejného zdroje/použit na veřejnosti při volební kampani I.R.):

Ingrid Romancová ve volbách za Pirátskou stranu

Ingrid Romancová na volební mapě Pirátské strany za oblast jižních Čech:

Zdroj: Blog autora