Prostituce z pohledu tržních principů a lidských práv

Prostituce bývá nazývána nejstarším řemeslem, což je podle mého názoru tak trochu nesmysl. Aby člověk dostal sexuální choutky, musí být zcela nepochybně naživu a mít pysky. Ptáte se proč by měl mít pysky? No protože umrlci, podle Jana Wericha, samozřejmě žádné pysky nemají. A dovedete si představit sex bez pysků? Já tedy ne? Nejstarším řemeslem člověka je samozřejmě obstarávání potravy. Sběr, lov, zemědělství, chov domácích zvířat a podobně. Teprve pak bylo možné, aby muž potřebný sexu zaplatil ženě potřebné peněz.

Jiří Hermánek - Bloger

Jiří Hermánek – Bloger

Samozřejmě, byly doby, kdy peníze nebyly, ale to si myslím nehraje žádnou roli. No tak se zaplatilo kopou vajec, dvěma kuřaty, pecnem chleba nebo oněmi proslulými šátečky. Od té doby se také jednomu tanci říká šátečkový, ale k sexu a milování vedou všechny.

Snad kromě tance nad mrtvolou nepřítele. Ale to sem vůbec nepatří, i když je známo, že to ženy velmi vzrušuje. To pak ale není prostituce, ale je to sex z buď z potřeby nebo pro zábavu.

Ony se ty hranice mezi sexem pro zábavu, sexem pro potřebu a sexem pro peníze velmi stírají a často může být vše najednou, prostitutka se zamiluje do zákazníka, zákazník do prostitutky nebo je to dokonce vášeň oboustranná.

To se dočteme v literatuře, můžeme shlédnou v divadlech a filmech, poslouchat na to téma hudbu nebo se koukat na balet. K oslavě sexu lze dokonce i pracovat, to je ale opravdu velmi nezvyklé.

S prací má ovšem prostituce mnoho společného, protože to prostě je poskytování služby jako každé druhé. Když vám někdo ostříhá vlasy, jej to pochopitelně služba. A když vám to nějaká sexuální pracovnice udělá, je to pochopitelně také služba, za kterou se platí.

Pod sexuálními službami si nelze přestavit jen prostou soulož neboli pohlavní styk. To by bylo velmi okleštěné. Jsou také sexuální služby po telefonu, po Internetu a Choderlos de Laclos se dokonce miloval přes dopisy.

Také samotná technika může být roztodivná. Od praktik, které všichni známe, přes praktiky, které známe, ale většina manželek je nemá ráda (některé zase velmi naopak) až po bizarnosti o kterých se člověk jen doslechne a když mu někdo vysvětlí, co to je „kaviár“, odchází tiše zvracet.

Ale hlavně, prostituce je činností ekonomickou. Protože pokud to je zadarmo, není to prostituce. Podle mého názoru, který si brzy nechám patentovat, spočívá obchodní úspěch prostituce v tom, že muž je ochoten dát svou celodenní mzdu za dvacet minut čistého času potěšení.

Pokud je tedy prostitutka produktivní, pak může za den vydělat něco mezi pětinásobkem a desetinásobkem průměrného měsíčního platu muže a to je tak atraktivní, že prostituci prostě nelze vykořenit, to by bylo nutné všechny ženy preventivně utopit.

Já osobně si myslím, že prodej vlastního těla patří k základním lidským právům. Může mi někdo zakázat abych prodal svoji ledvinu? Pokud o ní bude zájem, já usoudím, že to s tou jednou už nějak doklepu a zpříjemním si těch několik posledních desetiletí svého života, tak proč ne?

Ale, jestliže za tu ledvinu dostanu, řekněme deset tisíc v tvrdých, tedy čtvrt Mega v našich, tak bych ty peníze samozřejmě měl zdanit, protože se jedná o příjem. Z jakého důvodu tedy mají prostitutky příjmy nezdaněné, zatímco v námi opěvovaném Německu je zcela normálně daní?

Na to lze odpovědět parafrází na slova mého oblíbeného autora a herce, kdysi nadšeně levicového, pak ikony krvavých padesátých let, poté zase zakázaného, opět povoleného a nakonec zesnulého, v úvodu článku již zmíněného, Jana Wericha: „To víte, u nás u svišťů to takhle chodí“. Ale nejen u svišťů, ale i v českém Kocourkově.

Zdroj: Blog autora