Je Havlův Dalajláma lepší než Zemanovy čínské dolary?

Těžko říci, protože 99,99% našeho obyvatelstva zná Tibet pouze z propagandy a propaganda, jak víme, je vždy a všude jednostranná. Izrael a Palestinci, předválečné Československo a Němci, Havlovo Československo a v něm Slováci. Vždy, když si sednete ke stolu s některou ze stran, tak se dozvíte vždy něco jiného než od strany protivné. A kdo z nás zná objektivní dějiny Tibetu? A zná je vůbec někdo? Znají je sami Tibeťané? Prostě, hodnocení mezinárodní situace je vždy poplatné tomu, kdo a pro koho hodnotí a Václav Havel se rozhodl, i když nevím proč, že důležitý je Tibet, zatímco genocida miliónu Arménů v Turecku důležitá není.

Dalajláma - Maskot propagandy v červeném hadru po světě prudící

Dalajláma – Maskot propagandy v červeném hadru po světě prudící

Jakmile se do politiky a obchodu začnou míchat emoce a různé předsudky, je zle. Dobře, Rusové sem vletěli, abychom jim z toho jejich Tábora míru nezdrhli. To je zcela pochopitelné, já bych to na Brežněvově místě udělal taky.

Podle mého se zde chovali mravně, kromě nehod na počátku toho obsazení o nich třeba v Praze nebylo vůbec nic slyšet (v jiných městech ale ano), takže by každý rozumný a zralý člověk řekl: Dobře, čo bolo, to bolo, teď už jsme srovnaný a můžeme pokračovat v úspěšně rozdělaných kšeftech.

Ale ne, jako malé trucovité dítě Václav Havel Rusy ostentativně ignoroval. Ostatně, jako komunisty, kterými se nechal zvolit a pak jim zajistil bezstarostný život. Takže se spousta vazeb zpřetrhala a mnohé z nich se už nikdy nepodaří navázat, protože nás nahradila rychlejší a pohotovější konkurence.

A nyní dělá Miloš Zeman pravý opak této pštrosí politiky Václava Havla. Osobně pozval demokraticky zvoleného prezidenta Ukrajiny, aby s ním celou situaci probral a hlavně, aby dal signál světu, že Janukovyč není žádným ďáblem, i když Mirkem Dušínem jistě také ne. Ostatně, který politik je.

Také návštěva Olympiády byla dalším státnickým činem Miloše Zemana, kdy v celkové, uměle vyvolané protiruské hysterii, kdy se účelově vytahuje případ jakýchsi inkubátorů pro již podříznutá kuřata, zákaz homosexuálních plakátů na ulici, který prokázal, že i když je Miloš Zeman Eurohujerem druhé třídy, ještě z té EU zcela nezblbl.

A čím bych zakončil? Opětně se dočítáme, jak Zeman strašně pochybil při jmenování Rusnokovy vlády. Velké kulové hovno, dámy a pánové. V té situaci, která nastala, neměl prezident v podstatě jinou volbu, určitě ne, pokud chtěl vyslyšet hlas lidu, který ho zvolil.

Jistě, pár nebo spíše hodně politiků si přitom silně poplakalo, že jim spadly hračky do kanálu (víte, že si myslím, že tato hláška je z Nizozemska?) a přišli o své prebendy a já měl příležitost se zamyslet, zda náhodou nejsem dement třetí výkonnostní třídy, když jsem tak dlouho po odchodu Václava Klause volil ODS?

Zdroj: Blog autora