Komunistická zrůda Filip hýká blažeností nad zatčením Rittiga. Musí jeho strana to má v programu. Já bych byl rád, kdyby zatkli Filipa

Vy nás zásobujete, pane Karfík, chtělo by se říci. Všechno dění přesměrováno na zázračně obživnuvší policejně-prokurátorské manévry. Jeden den obviní Nečase, aby vzápětí zatkli Ivo Rittiga. A mediální klaka má potravu. Doufejme, že budou mít důkazy, protože jinak jsme na cestě k policejnímu státu. A doufejme, že to budou důkazy pádné, vedoucí k odsouzení. Protože státní zástupce má především posoudit, zde se stal trestný čin a zda má dostatek důkazů, aby v takovém případě kohosi obvinil. Protože ověřovat si zda pachatel je vinen až u soudu, zavání chováním inspektora Trachty, že každý je sprostý podezřelý.

Levicový extrémista a komunistický radikál, oporná rudá zrůda - Filip

Levicový extrémista a komunistický radikál, oporná rudá zrůda – Filip

Nemohou kohosi sebrat, zavřít a tvářit se, že „rozhodl nezávislý soud“. Protože nechat sprostého podezřelého stíhat, ba dokonce zavřít do vyšetřovací vazby jen proto, že si chce soudem nechat „zodpovědět zásadní otázky celospolečenského významu“ zavání zvůlí. Proto se nedivím ODS, že zvedla hlas proti kriminalizaci politiky. A destrukci demokracie. Už jenom tvrzení, že obvinění Nečase má ověřit zda se má poslanec při rozhodování řídit zájmy všeho lidu, mi nahání strach.

Pojem všeholid mi evokuje doby dávno před rokem 1989. Že bychom se tam vraceli? A Ivo Rittig? Ten pán mi není sympatický. A tak jen doufám, že i jeho zabásnutí bude na základě skutečných důkazů a ne jenom že si zas někdo něco ověřuje. Osobně mám větší strach z jásotu pana Filipa, který jeho zatčení uvítal. Já bych zas uvítal, kdyby zabásli pana Falmera. A mohl by vzít s sebou i soužku Semelovou. Aspoň bych nebyl na mrtvici, že tuto osobu zve naševaše za moje peníze do Hyde parku.

Zdroj: paulczynski.cz | Kráceno | Titulek redakční