Středeční glosy 26. 2. 2014

Už dlouho jsem se tak hořce nezasmál, jako při čtení zprávy, že drahé šperky Janě Nagyové kupoval Karel Muzikář mladší v zastoupení Karla Muzikáře staršího, kterému se prostě líbila. Jak je vidět, po „české fintě“, kterou vymysleli vděční přátelé expremiéra Grosse, spočívající v levném nákupu akcií a jejich následném drahém prodeji, vymysleli vyčuraní právníci další právně nepostižitelnou fintu…

Miroslav Macek

Miroslav Macek

Uvolnilo se místo trenéra hokejové reprezentace. Jaká to skvělá příležitost pro Janu Bobošíkovou!

Čtenář glos M. L. mi napsal:
Tak jsem včera poslouchal belgické zprávy, kde zdejší vinař z okolí Lutychu (Liege) vyjádřil obavy o ztrátu úrody svých hroznů v případě, že by udeřily náhle mrazy. Jako protiopatření nainstaloval za finanční podpory EU na své vinice plynové hořáky, aby v případě mrazů zachránil alespoň část úrody kvalitního belgického vína.

Některé projevy a komentáře v našich mediích k Ukrajině jsou dojemně blábolivé, zvláště, co se týká ruských zájmů. Co totiž může vyhovovat Rusku více, než politicky, ekonomicky, národnostně a sociálně rozhašená Ukrajina, kterou bude mít více méně na krku Evropská Unie, která tím bude též politicky a ekonomicky trpět? Samozřejmě potud, pokud nebudou ohroženy ruské krymské vojenské základny a zůstane v platnosti smlouva podepsaná s Ukrajinou na desetiletí. V případě jakékoliv snahy toto změnit vyhlásí Krym okamžitě samostatnost a otluče EU slova o „vůli lidu“ o hlavu. Toť vše. A jak už jsem před pár dny psal, zaplatíme to i my.

Zdroj: viditelny-macek.cz