Bude Česko rájem deviantních recidivistů?

Jste obětí stalkingu, kyberšikany nebo Vám jen někdo ničí pověst firmy ? Tak pozorně čtěte. Zde se můžete na konkrétním případě jednoho z našich největších, několikrát pravomocně odsouzených stalkerů dozvědět, jak se to dělá. A jak u nás tato kriminalita bují systémově a stát s tím nic nedělá. Příběh stalkera Rudolfa Koženého začíná před deseti lety, v roce 2004. Tehdy pronásledoval přítelkyni Davida P. z Liberce. Neúspěšné sexuální návrhy přešly ve vyhrožování, vydírání a následně několikaměsíční nebezpečné pronásledování a pomluvy.

Rudolf Kožený

Rudolf Kožený

David byl člověk se srdcem na správném místě a chtěl svoji přítelkyni bránit. Skončilo to konfliktem, a později rvačkou. Aby se z celá věci vyvinil, zašel Rudolf Kožený hned na Policii a nešťastného Davida obvinil z napadení. V průběhu soudního řízení dal Rudolf Kožený jasně najevo, že v případě Davidova odsouzení bude mít jeho přítelkyni „k dispozici“. Jeho záměr mu z dlouhodobého hlediska nevyšel. Zlomená oběť se přestěhovala 400 kilometrů daleko, na druhý konec republiky.

Že tohle u nás není možné. Ale je. Jen čtěte dál.

Další obětí se stejným scénářem byla v roce 2007 Šárka P. z Jablonného v Podještědí se stejným scénářem, ale horšími důsledky, na následně podlomené psychice oběti. Za určitých okolností se dnes s odstupem 7 let dá říct, že se z toho zlomená Šárka nikdy nevzpamatovala.

V roce 2007 byl Rudolf Kožený vyšetřován Kriminální policií v České Lípě pro podezření ze spáchání trestného činu Nebezpečného vyhrožování (stalking). Ještě téhož roku v září byl dokonce obviněn, ale v listopadu rozhodlo státní zastupitelství, že pro nedostatek důkazů se trestní stíhání zastavuje. Spravedlnost byla slepá.

A tak následovaly pomluvy pod čtyřmi desítkami vymyšlených identit, tisíce nočních prozvánění, aby oběti nemohly po nocích spát, stovky výhrůžných mailů, a pravidelné noční vyhrožování pomocí SMS zpráv. A další výhrůžky zabitím, dalšími pomluvami, udáváním bulváru.

Možná nad jednou takovou událostí mávnete rukou jako nad jedním pohlavkem života který přežijete. Jenže to je zásadní omyl. Pokud totiž dostanete třítisící pohlavek, kterému nemáte možnost se bránit, většinou vám rupnou nervy a rozpláčete se. A pokud uděláte tu lidsky pochopitelnou chybu, dáte najevo tuhle slabost stalkerovi a chcete v něm vzbudit lítost, stane se pravý opak. Stalker se zaraduje a zvyšuje tlak.

Další obětí Rudolfa Koženého byla Michaela N. z Trutnovska v roce 2009. Jenže pak přišel zlom a další rvačka. Tentokrát větší. Možná si řeknete, že násilím by se věci řešit neměly, ale ČR je doposud jednou z mála zemí, kde na tuto trestnou činnost prakticky nejsou zákony.

Tentokrát ale úřady nespaly a ještě v roce 2009 Policie v Trutnově zahájila proti Rudolfu Koženému vyšetřování pro podezření ze spáchání trestného činu Nebezpečného vyhrožování.

Policisté udělali svoji práci a tak byl obviněn v květnu 2009, Okresní Soud v Trutnově ho odsoudil 3. února 2010 Bohužel tehdy padl jen podmíněný trest.

Další oběť Martina M. Z Pelhřimovska z roku 2009 si z pronásledování Rudolfem Koženým odnesla dlouhodobý posttraumatický syndrom.

Poté se ale začaly dít věci. Došlo k další rvačce a tehdy si za svoji trestnou činnost odnesl Rudolf Kožený vážné zranění obličeje. A Marek K. z Karlovarska právní následky na dlouhou dobu.

Možná si řeknete, že není správné vzít zákon do vlastních rukou a že veřejný lynč je nesprávný. Co ale dělat v případě, kdy je na takovéhoto zločince zákon krátký a politici problém neřeší. Přerazit nebezpečnému maniakovi sanici a připravit ho o čtyři zuby je nesprávné, i když to můžeme brát jako obranu v krajní nouzi. Co ale dělat, když politici nedají do rukou Policii účinné nástroje. Můžete se jen dívat na to, jak Vaše dcera chodí domů s pláčem a bojí se večer ven. A na v přítmí za monitorem schovaného psychopata, který ji zostouzením lhaním a pomluvami na internetu a později výhrůžkami pronásleduje, je stát většinou, technicky, i legislativně krátký.

Ptejme se proč ?

A tak se naše středověká šibeniční krutost vůči nenapravitelným zločincům, změnila za dvě poslední století změnila spolu s příchodem moderní civilizace ve filozofii úzkostlivého dodržování jejich práv. A tak, jako se občas stáváme bezmocnými ke kriminalitě našich menšin, jsme také bezmocní vůči nenapravitelným psychopatům, ničícím zákeřně naše životy, či životy našich blízkých. Známí recidivisté-stalkeři jako Jaroslav Kindl, Barbora Kupková, anebo Rudolf Kožený mají totiž svá práva a neustále se jich dožadují.

Případně je prosazují pomocí velkého množství trestních oznámení což se mezi nimi za poslední léta stalo moderním zločineckým trendem.

Zde existuje zajímavé srovnání mezi severočeským kmotrem Houskou a právě Rudolfem Koženým. A to v počtu podaných trestních oznámení. Kmotr Houska za jehož zlou sadistickou povahu ho spousta lidí od srdce nenáviděla, jich měl na svém kontě podle médií za posledních 6 let celkem 72. V průběhu přípravy tohoto článku jsem u Rudolfa Koženého narazil také na konkrétní počet podaných oznámení, jež jde do dvojmístného čísla, ale zde je velmi zajímavá jiná okolnost. Rudolf Kožený z bagatelních důvodů udává i policisty Generální Inspekci Bezpečnostních Sborů. V jednom konkrétním případě šlo o Jabloneckého policistu, jež měl spolu s kolegy předvést Rudolfa Koženého před dvěma lety na Policejní oddělení. U věci byli i jeho kolegové, kteří věc viděli, takže by se dalo říct že šlo jasně o křivé obvinění, ale Rudolfu Koženému to prostě „nějak“prošlo.

Na přelomu let 2009-2010 se ve velkém na Českém internetu rozmohly stránky na pomluvy. Ne vždy se jedná o domény registrované na Českých serverech, ale vždy jde o České jazykové prostředí.

Český stát se občas vymlouvá, že nemůže vypnout domény někde na Seychellech. Ministerští úředníci jež se těchto prohlášení občas dopustí, bohužel neprojevují dostatek odborné kompetence. Každému odborníkovi, jež sítím rozumí, je totiž jasné že z hlediska svého geografického území může stát zablokovat jakoukoli závadnou doménu. Tedy i například takovou, která je primárně určena k skandalizování, pomluvám anebo například šíření dětské pedofilní pornografie. Největším byznysem pro tyto rádoby podnikatele v PC je vytváření velkého reklamního prostoru skoro zadarmo. Stačí vytrvale tyto pomluvy vydávat za „Recenze“.

Tento „Management referencí“, rozumějte tomu „Kultivování internetového prostoru pomocí pomluv“, se stal bez jakékoli kontroly politiků či státu anonymní stokou na veškeré pomluvy, či kompromitující informace. Možná jednou i na Vás.

Měli jste soukromí? ZAPOMEŇTE !!

Jako velmi povedený se v tomto duchu dá hodnotit článek vydaný loni na serveru LUPA.CZ. Jeho autorem je je uznávaný odborník pro oblast kybernetické kriminality, bývalý poradce předsedy vlády Petra Nečase, Giuliano Gianetti. Čtěte ZDE.

Spolu s nástupem tohoto trendu rozšířil Rudolf Kožený metody svého nebezpečného pronásledování pomluv a vyhrožování a zároveň krom své další oběti začal poškozovat i pověst firem.

„Svoláváním poškozených“ za účelem podávání hromadných žalob, udáváním bulváru, úřadům, pracovním partnerům a semtam veřejným publikováním žalovného dopisu fiktivního Dr.Jonáka VÁM ! Že zveřejňoval i soukromé informace adresy a telefonní čísla svých obětí bylo samozřejmostí. Často vystupoval jako fiktivní poškozený, většinou jako žena. Kdo by se neslitoval ženy. Jenže ta dáma je vždy vymyšlená. Panem Koženým. Drobným detailem je také volba použitých jmen pro tyto falešné identity. Jde vždy o nicky s mírumilovně znějícími jmény. Jura, Petra Řenčová 18, Přemek, Zulinka, Juhánek. Daleko více ale vystihuje pana Koženého jeho opravdový nick . RUDA2009. Nebo nick, pod nímž se léta seznamoval se svými ženskými oběťmi na portálu Lidé.cz – Fandor7777.

Představte si jeden autentický příklad z Moravy, jehož vyšetřování ještě doposud není uzavřeno. Rozvedený majitel malé půjčovny elektrického nářadí se zhruba dva roky setkával s pomluvami na internetu vedenými proti své firmě. Jeho nářadí probíjí ! Je to PODVODNÍK !! Jeho nářadí zabilo už dva lidi! Poškozeným se VYSMÍVÁ !! NATOČTE TOHO GRÁZLA SKRYTOU KAMEROU !!!. Zadržte ho při předání peněz !! (Přijdete zaplatit do autoservisu a zbijete u toho vedoucího , protože ho někdo pomluvil ?)

A tak podobně. Apel na primitivní lidskou nenávist, vyvolanou pomocí anonymních pomluv fungoval. Nebohý poctivec to ustál dva roky, kdy mu každou chvíli někdo vyčetl „že na něj četl RECENZI !“ Pak mu prostě přestali chodit zákazníci a pak půjčovnu zavřel.

V rámci vyšetřování se zjistilo, že za oněmi asi dvanácti vymyšlenými identitami, z nichž ani jedna nebyla pravá, stála jeho bývalá žena a její milenec. Poctivý majitel zkrachoval, dnes je na pracovním úřadě jako nezaměstnaný a jeho dětem se ve škole posmívají spolužáci. Takový je důsledek primitivní lidské potřeby nenávidět, zkombinovaný s kontroverzními a rafinovanými metodami stalkerů, kterým ještě naše společnost nepřivykla.

Ale to je jen jeden z takových případů.

V roce 2010 se další obětí Rudolfa Koženého a jeho kybernetické trestné činnosti Stala Zdeňka S. z Liberecka. A tak další nevinná oběť čelila pomluvám, výhrůžkám, vydírání se sexuálním kontextem a nesmyslnému tlaku Rudolfa Koženého.

Následně byl Rudolf Kožený vyšetřován Policií Jablonec nad Nisou pro podezření ze spáchání trestných činů Nebezpečné vyhrožování, Vydírání a Poškozování cizích práv. Okresní Soud v Jablonci ho v září 2011 odsoudil, a bohužel 19.3.2013 na základě amnestie byl jeho trest (nejspíše podmíněný) ukončen a má tak v této záležitosti čistý trestní rejstřík. Panu prezidentovi Klausovi za tento humanitární počin opravdu není co děkovat. Na straně druhé, pan prezident za to nemůže.

A tak začala nová trestná činnost již shora zmiňovaného Koženého a tentokrát protifiremního rázu a pak Kožený rozšířil své působení i na FACEBOOK. Toto internetové prostředí je k této trestné činnosti jako stvořené. Docela nedávno se Rudolf Kožený dokonce vydával za vydával za Davida Vondráčka, reportéra TV Prima. Pochopitelně jen SMS zprávami.

Jednou z dalších metod, jak ničit firmy, je vynález pana Koženého který poškozuje jak firmy, tak média. Pokud poškozuje nějakou firmu, která inzeruje v inzertních denících a platí si plošnou inzerci, tak do rubriky „Ostatní“ která je zadarmo, vloží jako první jméno firmy, pak telefon a poté například slovo podvod. Takže když hledáte svoji oblíbenou cestovku XYZ na internetu, vyjedou vám na prvním místě stránky cestovky XYZ, a hned pod tím odkaz. Cestovka XYZ PODVOD ! a text např. CESTOVNÍ KANCELÁŘ XYZ ZKRACHOVALA, Pokud Vám ještě prodá letenky, jedná se o PODVOD. Podpis např Juhánek a odkaz na mail [email protected] s fiktivní identitou.

Že je to lež, o to se nikdo nestará. A cestovka se neuživí.

Rudolf Kožený je v ČR první, kdo na tento trik přišel a inzertní média, mající profit z reklamy na tento typ útoků nejsou připravená. Není tedy možné, že brzy některá zkrachují? Uznejte. Platili byste si tam reklamu, když někdo v těch samých novinách a na jejich stránkách prohlašuje, že jste PODVODNÍCI? Asi ne.

Bohužel se poslední vyšetřování zatím táhne a je třeba ctít princip presumpce neviny, Viz „práva“ tohoto pachatele.

Asi si řeknete, že není etické, zveřejnit něčí minulost a že každý zločinec má právo na odpuštění a zapomnění. To je jedna část pravdy. Ale ta druhá je, že se to nemůže týkat stalkrů, jež přes opakovaná Policejní vyšetřování a pravomocné rozsudky dál ničí nevinné lidi, kriminalizují je a vyhrožují. A kteří, jako i nyní Rudolf Kožený, ničí další lidský život a vhánějí někoho do zoufalství.

V jeho činnosti se před časem objevil také nový prvek. Je li oznámen Policii vyvolá na internetu vlnu poptávky po kompromitujících informacích po daném subjektu.

Například s tím že hledá „další poškozené“. Načež se nestydí tvrdit, že jich jsou desítky. Jména ale nezná. Většinou se vydává za právní kancelář a klade si podmínky. Pokud se s Vámi chce někdo běžně soudit a je tak naivní, že mu pošle nějaké dokumenty, naletí. Vyšetřované osobě (Koženému) co nelení běžet s dalším křivým obviněním na Policii. Naivní pomstychtivý člověk je pak po zásluze potrestán nesmyslným předvoláním na Policii. Na straně druhé, když je někdo hloupý a předá dokumenty včetně svých dat, aniž ví komu, je to pro něj zkušenost.

Dalším způsobem, jak Vám škodit, je dělání dluhů pod Vaší identitou. Ve smyslu trestního zákona jde o krádež Vaší identity, ale koho tohle dnes zajímá. Specialitou Rudolfa Koženého je objednávání služeb na Slovenském podvodném portálu stahujme.sk. Samo podnikání těchto stránek je podvodnou aktivitou několika chytráků, jež oficiálně uvádějí sídlo firmy na Seychellech ale konta mají v Praze a Bratislavě. Podvod těchto stránek spočívá v tom, že nechávají lidi vyplnit údaje do soutěže o mobilní telefon za cca.15 tisíc kč. Poté ale prohlašují, že jste si u nich objednali služby stahování. Chcete to reklamovat ? Napište na Seychelly.

A že jste ty stránky nikdy neviděli ? Ani jste nemuseli. To například Rudolf Kožený vyplnil Vaše údaje. Tím Vám je vyrobena fiktivní, ale vymahatelná povinnost platit několik set euro. Až to trochu nabobtná, firma to po několika Vám zaslaným upomínkách jistě ráda přenechá nějaké České exekutorské kanceláři v Praze . A nemáte dovolání. Protože Vám škodí zkušený a dostatečně posedlý stalker. Jako například Rudolf Kožený.

Důvěřujete dnes někomu na internetu, aniž jste ho někdy viděli ? Pak teprve musí přijít poznání, jaké jsou důsledky.

České zákonodárství neumožňuje uveřejnit celkové údaje o posledním vyšetřování pana Koženého.

Prostě to nejde. A to i přesto, že jde o člověka podobného profilu jako byl kdysi v USA velmi známý stalker John Hinckley, který, aby dokázal tehdy osmnáctileté Jodie Fosterové, že má „vážné úmysly“, v roce 1981 rozstřílel tým prezidenta Ronalda Reagana. Hinckley nebyl atentátník, ale stalker.

S čím se ale seznámit můžete, jsou jeho pomluvy, výhrůžky a zejména jejich „Intelektuální obsah“. Jde o několik, dnes již doloženě jeho, autentických výtvorů z posledních dvou let. Celkově jich bylo cca. 1100 a toto je jen několik z nich. Není zájmem autora tohoto článku mařit Policii její záslužnou práci. Čtěte ZDE.

Není také na škodu seznámit se s panem Koženým osobně. Veřejnost má také svá práva. Zejména, být chráněna před takovýmito lidmi tím, že je zná. Tyto fotografie nebyly pořízeny tajně, nejsou ani soukromé. Pan Kožený je koncem roku 2013 uveřejnil na svém Facebookovém profilu. Jejich uveřejnění je legální.

Vzhledem k tomu, že poslední dobou Rudolf Kožený vyhrožuje už i vražděním rodinných příslušníků, je dobré si jeho obličej pozorně prohlédnout a zapamatovat.

Je nyní docela možné, že se díváte do tváře budoucího vraha.