Ukrajinská vláda má mezi sebou neonacisty ze strany Svoboda

Virtuální prostor ovládla Ukrajina ve všech podobách. V podstatě potlačila všechny další děje. Přátelé na FB se rozdělili na Majdanovce, to jsou podle mainstreamu ti hodní, správní a vůbec tak nějak proevropští a na ty druhé, což jsou rusofilové a ti zlí, co kladou miny a tak. Naši politici jsou celkem zmateni. Tak třeba pan Hamáček, předseda Poslanecké sněmovny, je znepokojen úlohou neonacistů v nové Ukrajině a účastí strany Svoboda v ukrajinské vládě. Znepokojen naopak není ministr zahraničních věcí Zaorálek. Tomu to nevadí. Vzhledem k tomu, že nehodlám podlehnout tlaku oficiální doktríny a licoměrnosti EU jsem jako certifikovaný klausofil přiřazován k Putinovým přisluhovačům. Což není pravda. Akorát nehodlám přehlížet, že Ukrajinská vláda má mezi sebou neonacisty ze strany Svoboda. A že je jich třetina vlády.

Petr Paulczynski

Petr Paulczynski

Jenom nevím, jaktože to nevadí Evropské unii, která chce s Kyjevskou vládou podepsat jakousi „dohodu“. Podle politického analytika, přítele Haase, taková dohoda nemá žádnou legální definici ve smlouvách Evropského společenství (státy se mohou stát členy a mohou podepsat asociační dohody. Výraz „politická asociační dohoda“ ale ve smlouvách, včetně té slavné Lisabonské, nenaleznete. Ale proč by ne, Evropa chce tu podivnou dohodu podepsat a to co možná nejrychleji. Ukrajinská vláda, která nevznikla na základě voleb, ale tlaku ulice, chce stejně tak strašně rychle a strašně moc získat legitimitu založenou na něčem víc, než na silných slovech pana Zaorálka a paní Ashtonové. A tak se bude podepisovat, a Česká republika se zaváže platit, protože je v našem zájmu být v hlavním proudu. Nic dobrého, kromě toho, že ti Ukrajinští nacisté již nejsou jen fikcí Klausofilů a Putinovy páté kolony. Snad ani prezidentská volba nenadělala mezi přáteli na FB tolik zla, jak názor na Ukrajinu.

A aniž bych se teď přikláněl na jakoukoliv stranu, musím konstatovat, že už 10 let (od prvních rozhovorů přistoupení Ukrajiny do EU), muselo být naprosto všem jasné, že Rusko nikdy neumožní, aby stát, ve kterém má nejstrategičtější vojenskou základnu, vstoupil do EU! Do EU, která směřuje ke společné obraně (tedy k společné armádě), k EU prezidentovi a podobně. Kdyby toto Putin, nebo jiný ruský boss dopustil, musel by být blázen. Stejně, jak by takovou situaci nepřipustily USA, Británie, Čína a další velmoci. 10 let tuto jasnou skutečnost nikdo neřešil a teď se všichni diví. Čemu? Ukrajina je důsledek naprostého selhání politiky EU. Její iracionální snahy se rozšiřovat na všechny strany, bez ohledu na následky a deseti let nejednání s Ruskem o této věci.

Ano, žádná demokracie se nekoná. U nás média vítala arabské jaro. U nás máme představu, že když se někde shromáždí dav na náměstí, tak je to úžasný projev demokracie, což není vůbec pravda. Nikdo si u nás nedá práci, aby si přečetl, co ti lidé chtějí a říkají. Stačí, že mávají vlajkami a vyrazí do ulic. A to samé vidíme na Ukrajině. Říci cokoli proti Majdanu, je dnes kacířství. Dnes je moderní dělat z Ruska démona. Dojdeme za pár let k tomu, že arabské jaro ani Ukrajina nebyly o demokracii. A to je podle Haase asi tak všechno.

Zdroj: paulczynski.cz | Kráceno