Byznys je víc, než tzv. lidská práva. Ta ještě nikoho nenakrmila

„Rozkaz ten zněl jasně, nesmí projet za žádnou cenu! Nebyl čas lámat si hlavu kdo je kdo…“ A tak to Kocáb s Bursíkem a Štětinou oprášili. Jen „pryč se západními imperialisty“ prohodili za „pryč s Rusy“. Se všemi a plošně.

František Matějka

František Matějka

Bývalý velvyslanec v Rusku a exministr obrany Luboš Dobrovský, exministři Michael Kocáb a Martin Bursík a senátor za TOP 09 Jaromír Štětina vyzvali vládu České republiky, aby v souvislosti s děním na Krymu zajistila: „1. okamžité zastavení vydávání víz občanům Ruské federace, 2. zrušení možnosti obdržení dvojího občanství pro občany Ruské federace od 1.1.2015, 3. zmrazení kont Ruských občanů v ČR s cílem prověřit legálnost těchto vkladů, 4. zastavení vstupu ruského byznysu a kapitálu do ČR, 5. zrušení tendru na výstavbu nových jaderných reaktorů v Temelíně.“

Všimněte si, že výzva aktivistů je opět, tak jako v dobách minulých, plošná. Prostě všem Rusům bez rozdílu nevydáme víza, všem bez rozdílu zrušíme možnost získat občanství, všem bez rozdílu zmrazíme konta, všechny firmy bez rozdílu nepřipustíme na náš trh, resp. na ty zbytky, co tu po všech těch regulacích a kvótách zbyly (to je možná ten hlavní důvod, protože konkurence je přece svině), a jako třešničku na dortu znemožníme účast ruských firem na tendru dostavby jaderné elektrárny v Temelíně. To je ta, kterou by Bursík nejraději vypnul úplně, protože šéfuje Asociaci obnovitelných zdrojů ČR a její členové mají zcela jiné ambice a zejména předmět svého byznysu se státem a peněženkami všech občanů, zatímco Kocáb se Štětinou by její dostavbu rádi, po návštěvě v USA, svěřili americkým firmám.

Opětovně se musím přiklonit ke slovům Miloše Zemana, kterého přes politický ideový rozpor považuji za ryzího pragmatika, když konstatoval, že ho znepokojuje ohrožení byznysu politikou, která si říká politika ochrany lidských práv. Skutečnost, že se s ním v tomto shodnu, je totiž nakonec dána zcela pragmatickým pohledem na byznys, který ve skutečnosti na politické ideje nehledí (protože nemůže a nesmí), a který žije navzdory prázdným politickým proklamacím o tzv. lidských právech. Ve finále je totiž více než zjevné, že žádná uměle nastavená a neustále se politicky korektně rozšiřující lidská práva nikoho na světě nenakrmí. Je to právě a jedině byznys, začínající těžbou nerostných surovin, přičemž na těch ruských je prostě Evropa závislá, přes výrobu produktů napříč obory, až po jejich dovezení do obchodů, který lidi krmí.

V Evropě roste nezaměstnanost, současný unijní socialismus si s ní přes všechny novodobé akční plány není schopen poradit (já tvrdím, že právě proto), a přesto všechno přicházejí aktivističtí bojovníci za tzv. lidská práva Kocáb, Bursík, Štětina a Dobrovský, kteří jsou schopni vylézt s myšlenkou plošného zastavení byznysu s Rusy. Že někdo z nich nemusí se současnou politikou Ruska souhlasit? Ale jděte. Přece bychom některé z nich nediskriminovali, ne? Když už, tak už. Každý bojiovník za tzv. lidská práva přece musí vědět, že „co Rus, to svině“. Slovy filmového klasika, jen s otočeným směrem: Rozkaz ten zněl jasně, nesmí projet za žádnou cenu! Nebyl čas lámat si hlavu kdo je kdo…

V České republice máme přes 630 000 nezaměstnaných. Máme tu většinu obyvatel, která je závislá svým zaměstnáním nebo dávkami nikoli na státu, jak se mnozí mylně domnívají, ale na ekonomické menšině, která daněmi stát krmí, a tahle parta přijde s tím, že máme zrušit byznys s Ruskem proto, že tam haprují tzv. lidská práva. Ne, ani omylem. Pokud má něco šanci nakrmit lidi, pak je to byznys, včetně toho s Ruskem. Je to byznys, včetně toho s Ruskem, který alespoň trochu umožňuje naplňovat skrze výdělky lidí jejich svobodná práva občanská. Z těch tzv. práv lidských se nenajedí. Chcípli by hlady.

Zdroj: Blog autora