Česká televize je kanálem fekálií: Dělá odpornou, nechutnou propagandu

Propaganda a cenzura v přímém přenosu televize veřejné služby. Tragický výsledek budování svobody slova a projevu v České republice. Ve včerejším pořadu paní Jílkové se řešila aktuální otázka bouřlivého vývoje na Ukrajině. Paní Zuzana T. poslala tři kritické textové zprávy do přímého přenosu, ale bohužel ani jedna neprošla cenzurou. V podvečerních zprávách na ČT od 19.00 hodin jsme mohli slyšet od „našeho zpravodaje“ dramatické prohlášení o situaci ukrajinských vojáků na Krymu. Se zájmem jsem sledoval od 19.30 hodin zprávy na komerční televizi, kde jsem očekával potoky krve a celou řadu mrtvých vojáků na Krymu.

Realita na Kafkách: ČT Hovna

Realita na Kafkách: ČT Hovna

K velkému překvapení jsem se dozvěděl, že situace na Krymu je poměrně klidná a k žádným násilnostem nedochází. V dalších zprávách na ČT ve 21.00 hodin se text zpravodaje podobal textu z TV NOVA, tak a kde je pravda?! Průměrný divák musí být silně zmaten. Trochu jasno mi do situace vnesl telefonát s exposlancem Souškem, který byl jako pozorovatel na Krymu. Podle jeho slov se z televize veřejné služby stává nástroj ideologické propagandy, který nemá nic společného s institucí veřejnoprávní televize.Ve středu jsem byl na besedě k volbám do EP, kde jsem slyšel od poslance Maštálky, že evropských peněz na nákup ukrajinských oligarchů bylo málo. Poslanec Zahradil se vyjádřil v tom smyslu, že projekt východního partnerství selhal. Doslova řekl, že se investovalo příliš mnoho peněz s příliš nicotným výsledkem. Rozvodová právnička Klára Veselá se vyjádřila, že šlo spíše o nákup ukrajinského prostoru, než o skutečné hodnoty evropské integrace. Termín evropských hodnot zazněl i v pořadu paní Jílkové, kde jedna z diskutujících tvrdila, že jim jde především, o ty demokratické hodnoty, jako jsou v ČR. Osobně nevím, zda měla na jazyku, korupci, nezaměstnanost, cenzuru, nezákonné odposlechy, praktiky justiční mafie a narůstající kriminalitu. Celou řadu těchto hodnot již Ukrajina má a rozhodně o ně nemusí usilovat. Pokud snad dáma uvažovala o tom, že EU nabídne Ukrajině volný pohyb osob a zboží, tak byla hodně málo informována o situaci a náladách v členských státech EU. Turecko, ale ani Ukrajina se plnohodnotným členem EU nikdy nestanou. Politické proklamace a reálné politika jsou dvě výrazně odlišné věci. Zahradil to řekl jasně, “Bulharsko a Rumunsko jsou silné varování pro další rozšiřování“.

Na Ukrajině vládnou nacionalisté, kteří nepřinesou nic dobrého do evropského prostředí. Na Ukrajině bude vždy demokracie východního typu, která má sice formální znaky demokracie, ale ve skutečnosti se jedná pouze o prosazování zájmů silných ekonomických subjektů. Na této politické realitě nemůže nic změnit ani propaganda televize.

Zdroj: ePortal.cz