Destabilizace Ukrajiny zdánlivě nedává smysl

Zatímco naše hlavní média hýkají o nelegálnosti referenda na Krymu, italské Benátky zahájily v pondělí referendum o odtržení od Itálie a vystoupení z EU (http://www.bbc.com/news/world-europe-26604044 nebo česky http://www.blisty.cz/art/72566.html). Zkuste se o tom dočíst v idnesu, lidovkách (souhrně Burešovo) nebo v hospodářkách či Respektu (souhrně Bakalovo). Ono by to i pro naše bezobratlé novináře vypadalo blbě plivat jed na Krym a zároveň muset přiznat, že podobná událost a bez posvěcení Říma se odehrává přímo v našem osvíceném demokratickém oligarchůprostém dobropáchajícím jednomyslném kupředulevá eurosojuzu plném pozitivních evropských hovnot. Pořád si kladu otázku, proč se anketa o „nejobjektivnější“ médium v ČR jmenuje „Lupa“, když by mnohem příznačnější název této báječné ceny bylo spíše „Ohlupa“ podle dopadu na mysli zarytých čtenářů. Pokud ovšem název není odvozen od slova „lupus“což je dost ošklivé autoimunitní onemocnění. Pak by byl ovšem název ankety samovysvětlující. Naše společnost je těžce nemocná, má poškozenou imunitu a média jsou jednou z jejích závažných příčin i symptomů.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek

Ale přiznám se, že tímto tématem jsem se zabývat nechtěl, jen mi ta paralela Krym-Benátky přišla jako příhodná coby úvod pro mé následující úvahy. V minulém článku jsem se snažil o zdroji velmi pečlivě podloženou analýzu některých jevů provázejících události na Ukrajině (http://moucka.blog.idnes.cz/c/401222/Medialni-a-ctenarska-hysterie-okolo-deni-na-Ukrajine.html). Jevy, které jsem v posledním článku popsal a podložil už tedy znova vysvětlovat nebudu a jen na ně v tomto článku navazuji.

To, co mi už delší dobu vrtá hlavou je otázka, proč tuto destabilizaci Ukrajiny, namířenou jednoznačně proti Rusku, Spojené státy vůbec spustily. Osobně mně to nedává žádnou vypozorovatelnou logiku. Přece: když chci někoho oslabit (a později zlikvidovat jeho veškerou moc), tak se nejprve pokusím podvázat největší zdroje jeho vlivu. Jenže převrat v Sýrii uvázl na ruské mělčině a s ním i realizace projektu, který mimo jiné byl důvodem, proč se Assadův režim stal nepohodlným. Tím projektem je vybudování plynovodu z Arabského poloostrova přes Sýrii a Turecko až ke břehům Evropy. Tento krok, pokud by byl úspěšně dokončen, by vzal Putinovi hlavní vítr z plachet jeho moci, ekonomické sankce by potom mohly být skutečné a propaganda by se nemusela zoufale pokoušet prodat ono blokování (obrazně řečeno) účtů na fejsbuku a twitteru (protože přesně tak závažné ty sankce jsou) pár jedincům definovaným podle Bůh ví jakého klíče jako „pádnou odpověď“ na ono „bezprecedentní bezpráví“, kterého se Putin a Rusko podle těchto obchodníků s deštěm dopustili. Prostě mi po syrském fiasku celá ukrajinská blamáž z hlediska mocenského boje nedává žádný smysl.

A potom jsem zaregistroval další událost, o níž se nám naše milá média opomněla zmínit. Tato se udála na Arabském poloostrově a spočívá v tom, že Saudská Arábie, Bahrajn, Egypt a Spojené Arabské Emiráty odvolaly své velvyslance z Kataru (http://eretz.cz/2014/03/roztrzka-saudska-arabie-bahrajn-emiraty-egypt-odvolaly-velvyslance-kataru/ nebo zde http://www.bbc.com/news/world-middle-east-26447914), vyhrožují Kataru sankcemi a podle některých komentátorů by vše mohlo přerůst až v horký konflikt. Primárním deklarovaným důvodem je podpora, kterou Katar poskytuje Muslimskému bratrstvu. Co je podstatné o Kataru: je v něm nejdůležitější námořní základna US Navy v Perském zálivu, katarská vládnoucí rodina ovládá Al-Jazeeru a je naprosto loajální ke Spojeným státům. Muslimské bratrstvo je zase prostřednictvím Malika Obamy napojeno na americkou administrativu (http://www.thenewamerican.com/usnews/foreign-policy/item/16606-muslim-brotherhood-linked-to-malik-obama-and-obama-admin). Svržení prezidenta Mursího bylo americkou porážkou, což nejlépe dokázala cesta současného egyptského ministra obrany generála al-Sisiho pro požehnání prezidentské kandidatury do Moskvy.

Je zcela veřejnou informací, že země BRICS (Brasilia, Russia, India, China, South Africa) které představují téměř polovinu světové populace pracují na novém světovém finančním systému, jehož cílem je alternovat a posléze zcela nahradit ten stávající brettonwoodský. V praxi by to znamenalo, že dolar by coby celosvětová rezervní měna přestal existovat. To by pravděpodobně eliminovalo i jeho navázání na obchod s ropou (tzv. petrodolar) a poslední zbytky americké moci by se rozplynuly jako pára nad hrncem.

V tomto kontextu, a teď již spekuluji, by z těchto událostí vyplývalo, že současná skupina globálních oligarchů je, jak někteří komentátoři naznačují a já k tomu byl až dosud skeptický, skutečně na kolenou, jejich dosavadní spojenci přebíhají k opačnému táboru (viz události okolo Kataru) a rozpoutání ukrajinské krize je tedy posledním zoufalým pokusem buďto k rozpoutání války nebo alespoň ke zlepšení svých vyjednávacích podmínek před kapitulací. A i ten, zdá se, se vymyká zpod jejich kontroly. Doufejme jen, že někdo v těchto vypjatých dnech neuklouzne na slupce od banánu a nezmáčkne v pádu nějaké to zásadní červené tlačítko.

Byl bych upřímně rád, kdyby se skutečně jednalo o konec globální bankovní kabaly. Pak by už stačilo jen vrátit tvorbu peněz pod kontrolu suverénních národů, transformovat rothschieldovské (tedy tzv. nezávislé) centrální banky na servisní organizace podřízené vládám, udělat poslední středověký čin tím, že příslušníci oněch predátorských rodin globální oligarchie budou exekuováni na veřejném prostranství za všechno zlo, utrpení a zmarněné životy, které mají na svědomí, a Věk Vodnáře neboli Zlatý věk lidstva může propuknout s plnou silou.  Co by pak dělal náš  slaboduchý, lubrikantem celičký natřený ministr zahraničí přítel Lubošek „Napoleonek“ Zaorálků, který strašně srandovně máchal ručičkou v ČT, když vyjmenovával ty hrůzostrašné sankce proti Rusku, to opravdu nevím. Asi bude muset setřít tu silnou vrstvu lubrikantu, protože bruselské zadnice ztratí na důležitosti, a bude muset jít někam makat.

Zdroj: EUportal.cz