Masírka je tu: Zasoutěžte si s Bruselem… a nezapomeňte koho volit

Diskuse pro a proti? Neblbněte. Prostě pěkně oslavte 10 let našeho vstupu do EU, zasoutěžte si, ohodnoťte nejlepší projekty za unijní dotace a vyhrajte zajímavý dárek. A nezapomeňte, koho volit. Váš Brusel. S ohledem na náladu v Evropě prostě nemohou nechat nic náhodě. Blíží se volby.
EUSSSR

Vzpomínáte na referendum o vstupu? Žádná diskuse, žádná soutěž idejí. Všechny veřejné peníze do kampaně PRO vstup. Dokonce i do loga referenda mrskli žluté ANO, aby bylo jasno co hodit. Dali na to peníze všech, tedy i těch, kteří nechtěli a nesouhlasili. Na stejném principu použití veřejných peněz je založena realizace celé Bruselské propagandy. Vybrané a do Bruselu odevzdané peníze jsou sice všech, ale současný střih naší evropské demokracie umožňuje legální použití těchto peněz i proti nemalé části jejich poskytovatelů. Teď se blíží volby do Evropského parlamentu, a protože nálada v členských státech je více než blbá, je čas si přízeň koupit znovu. Třeba soutěží. Lid soutěží rád.

Pro každý stát ušil Brusel jinou strategii, na kterou poskytl balík z peněz všech těm, kteří se rozhodli této jednostranné manipulace zúčastnit. V České republice se nyní můžete v různých regionálních médiích setkat se soutěžemi, které se tváří jako aktivita těchto médií, když poskytovatel peněz na kampaň zmíněn není. Kdo by přece nevěřil například svému oblíbenému rádiu: „…v oblasti čerpání finančních dotací z fondů EU, které se zaměřily na dopravu, jde o miliardy korun do všech krajů republiky včetně toho našeho. Dočkali jsme se mnoha nových silnic, obchvatů, cyklostezek nebo dopravních terminálů. Proto jsme si pro vás na oslavu desetiletého jubilea připravili soutěž o atraktivní ceny. Vybrali jsme deset regionálních projektů, které vznikly díky penězům Evropské Unie. Vy z nich vyberete ten nejlepší. Dejte hlas jednomu z vybraných projektů, a my jednoho z vás odměníme parádním dárkem…“ hlásá třeba Hitrádio FM.

Vypadá to, jako když oslavu vítězství v podobě 10 let členství pořádají média dobrovolně a o své vůli, jako projev uvědomělé sounáležitosti s evropskou integrací. Součástí oslav je samozřejmě soutěž o ceny, ve které má posluchač vybrat nejlepší z dotací realizovaný projekt. A k tomu malý dovětek: „Česko vstoupilo do Evropské Unie před deseti lety, přesněji 1. května 2004. Dnes členství v prestižní společnosti a výhody, které z něj plynou, bereme jako samozřejmost. Proto je zejména teď před květnovými volbami do Evropského parlamentu (23. – 24.5.) dobré připomenout si, co všechno nám Evropská Unie dala.“ Jenže všechno je jinak. Žádné nadšení se nekoná. To jen Brusel vynaložil balík peněz všech a rozhodil je do jednotlivých států na kampaň pro „ještě více Bruselu“, která se má tvářit jako upřímnost sama těch, kteří se k účasti na mediální masírce před volbami za prachy i lidí, kteří „ještě více Bruselu“ nechtějí, propůjčili.

Bylo by fér, kdyby se před volbami do Evropského parlamentu vedla diskuse nad dalším směřováním. Jenže tu ve své podstatě zakázala Lisabonská smlouva, která diskusi nad jiným než dosavadním směřováním nepřipouští, když jejím smyslem je výhradně posilování současného trendu. Jako jedinou alternativu v žádoucím souboji idejí pak nabízí možnost „tak si vystup, vole“. Bylo by fér, kdyby peníze všech byly použity před volbami pro všechny, tedy i pro ty, kteří vidí budoucnost Evropy jinak, než Herman Van Rompuy, José Manuel Barroso a Martin Schulz. To by byla demokracie. Byla by, ale není.

Bez nadsázky je v Evropě, vycházím v jiném článku z údajů Eurostatu, přibližně polovina lidí, která má Bruselu z různých důvodů plné zuby. Polovinu peněz na manipulativní kampaň pro „ještě více Bruselu“ tak před volbami proti své vůli paradoxně dodali i ti, kteří ho mají až po krk. Tak si na to v květnu vzpomeňte.

Zdroj: Blog autora