Kyjev by měl ubrat plyn. Herci už předbíhají scénář i režii

Než šéf ukrajinské tajné služby společně s generálním prokurátorem vyřkli ortel a označili v tom majdanském chaosu neomylně viníky smrti více než stovky lidí, vyslechli prý 30 tisíc policistů. Škarohlídi tvrdí, že to nemohli za cca 40 dní dát. Já myslím, že mohli. Možná ti mazáci prostě jen nenechali nic náhodě a s výslechy začali už v listopadu 2013, společně se stavbou prvních barikád, aby to stihli.

František Matějka

František Matějka

Za smrt všech lidí na Majdanu může Janukovyč, který dal rozkaz Berkutu. Tečka. Příslušníci Berkutu pak zalehli, opřeli pažby odstřelovaček a kosili hlava nehlava pokojné opoziční demonstranty, kteří s květinou v ruce a srdcem na dlani chtěli demokracii. Tečka. Na zásahu proti bezbranným mužům, ženám, dětem, důchodcům a možná i domácím mazlíčkům s květinou na obojku se podíleli agenti ruské Federální služby bezpečnosti, kteří vše spoluřídili. Při vyšetřování stihli vyslechnout 30 tisíc policistů, kteří byli ve službě od 18. do 20. února, a u zadržených důstojníků prý dokonce aplikovali test na „detektoru lži“ (to možná stihl ještě před svou popravou Oleksandr Muzyčko a jeho lidi – úplně vidím to přítmí ve sklepě, žlutou lampu a tlustý telefonní seznam). Hotovo, vyřízeno. K dokonalosti mi ve zprávě chybí už jen konstatování, že Molotovovy koktejly a lovecké zbraně přivezl včetně munice do nich Janukovyč na ruské koňské Trojce, a zatímco se někteří příslušníci Berkutu převlékali za pokojné demonstranty z řad lékařů, vědců a zástupců kulturní fronty, aby se mohli nenápadně vmísit mezi mírumilovný dav, v převleku lil benzín do lahví a ládoval předovky.

Nestranné vyšetřování toho masakru, které zvládli za rekordních čtyřicet dní, ba dokonce s přiznáním, že důkazní materiály chybí, protože je prý stihli viníci zlikvidovat, dovedli do absurdní podoby. Věřím, že materiály chybí. Pamatuji si totiž záběry z demonstranty obsazených budov silových složek po tom, co Berkut ustoupil, které mírumilovní lékaři, vědci a zástupci kulturní fronty vydrancovali, vyházeli z oken tuny papírů a zbytek vypálili. Jenže viník byl jasný předem, vždyť to už měsíce říkají v televizi a píšou v novinách, tak co řešit. Podporovatelé Majdanu na Západě se tak snažili. Scénář i režii měli dobrou, jen ten výběr herců se jim nevyvedl. Chtělo by se mi, jak jsem v nadpisu uvedl, vyzvat nové vedení Ukrajiny, aby ubralo plyn, protože tohle už je tragikomická fraška mimo scénář i režii. Jenže beru zpět, protože sportovní disciplína „ubrat plyn“ už tu byla, když před lety kradli plyn z dodávek Ruska do Evropy, parťáci.

„Nebyl čas ptát se kdo je kdo… nó, dvě dávky! Rozkaz zněl jasně, nesmí projet za žádnou cenu!“ Vyšetřování skončilo, zapomeňte. Žádní mrtví policisté, a když, tak se tutově střelili sami, nebo je sejmul Janukovyč, případně agenti FSB. A zatímco náš Žifčák se svým studentem Šmídem kroutí hlavou, jaký byl břídil, můžeme si připravit prachy pro novou Ukrajinu. Vždyť už to znáte, kdyby to mělo zachránit jen jediný lidský život…

Zdroj: Blog autora