Šárka Ullrichová (OKS): Doufám, že se Stropnickým nezažijeme válku

Přinášíme Vám rozhovor, který poskytla kandidátka do Evropského parlamentu Šárka Ullrichová za Občanskou konzervativní stranu, Parlamentním listům. Herečka Ullrichová je mj. známa ze seriálu Ulice. „Myslím, že si měl vybrat spíš ministerstvo kultury, ale počkejme, jak tuto roli zvládne. Držím mu palce, ale doufám, že nebude žádná válka, to bych tam pak raději pak viděla ostřílené vojáky,“ řekla Šárka Ullrichová pro parlaemtnilisty.cz, kandidátka OK Strany do europarlamentu.

Šárka Ullrichová

Šárka Ullrichová

Rozhodla jste se spojit s politickou stranou OKS. Je to Vaše první politická aktivita, nebo jste v minulosti již někde angažovala? Proč z prken, co znamenají svět, odcházíte na jinou scénu??

Je to moje první politické angažmá, a aby pořád prkna znamenala svět, tak ten svět musí prosperovat a musí v něm žít spokojení, poctiví a pracovití lidé. Jestli nevytvoříme pracovitým lidem férové podmínky pro jejich práci a nebudeme si jich vážit, tak bude svět pouze chudých a nezaměstnaných, a ti do divadla chodit nebudou. Rozhodně ale herectví neopouštím. Jen se pokouším propojit dosavadní zkušenosti a pomoc tak dobré věci. Chci za sebou zanechat konkrétní výsledky, potřebuji k tomu ale podporu…

Kolega z Vaši branže Martin Stropnický to „dotáhl“ až na ministra obrany? Myslíte si, že na tuto pozici takzvaně má? Bude to dobrý ministr?

Myslím, že si měl vybrat spíš ministerstvo kultury, ale počkejme, jak tuto roli zvládne. Držím mu palce, ale doufám, že nebude žádná válka, to bych tam pak raději pak viděla ostřílené vojáky.

Proč právě OKS? Zaujal Vás spíše program nebo osobnosti, které ve straně působí?

Ve straně působí mnoho osobností, udělali na mě dojem, mají to dobře v hlavě srovnané a náš předseda Jiří Janeček moc dobře ví, jak by měla fungovat Česká republika. Program OKS je asi jediný, který říká, že kdo pracuje, musí se mít dobře. Já se chci věnovat lidem, co se v životě udělali chybu, ale chtějí ji napravit. Pro ty, co se rozhodli žít lepe. Jenže společnost jim to často znemožňuje a oni se tak ocitnou na jejím okraji. Každý má přece právo na druhou šanci, já sama jsem ji dostala, měla jsem obrovské štěstí na lidi, kteří mi podali pomocnou ruku. Ráda bych udělala totéž pro druhé.

Vaše první volby budou v květnu, a to do evropského parlamentu, nemáte obavy?

Ano mám obavy, ale věříme si.  Musíme lidem dobře vysvětlit, o co nám jde. OK strana je dlouhodobý projekt a pravicová strana v dnešní době na politickém trhu opravdu chybí.

Zdá se Vám, že současní europoslanci dostatečně hájí zájmy České republiky?

Kdyby je dobře hájili, tak se nehrnu do politiky. Musíme české občany a firmy ochránit před šílenou byrokratickou zátěží. Jsem pro zachování koruny, až do doby, kdy nebudou krachovat státy v EU.

Co je pro Vás prioritou? Co Vy byste chtěla změnit?

Chci se věnovat sociální oblasti. Chybí celosvětová osvěta proti drogám, HIV a jiným patologickým jevům. Musíme celoevropsky nastavit systém prevence pro naše děti před těmito nešvary. V tomhle vidím velký smysl, vlastně až poslání. Taky musíme celoevropsky začít škrtat nesmyslné levičácké podpory pro práceschopné obyvatelstvo. Vracet emigranty, kteří již nemají pracovní povolení zpět do země původu.  Proč podporovat Řecko, když jejich důchodci berou 2 až 3krát více než naši?

Jste zkušená herečka, takže by pro Vás případné projevy na půdě evropského parlamentu neměly být problémem, ale přesto, dokážete si představit, že vystupujete před evropskými politickými špičkami?

Umět představit si sám sebe za určitých okolnosti je základní předpoklad herectví. A pokud bude dobré napsaný scénář (úsměv)..

Existuje na současné politické scéně někdo, komu opravdu držíte palce?

Ano, je, našemu předsedovi…

Co říkáte na problémy, se kterými teď bojuje Česká televize?

Paní Drtinové moc fandím, myslím, že to byla poctivá a objektivní novinářka. Doufám, že dostanou všechny politické strany stejný prostor prezentovat se v České televizi a v Českém rozhlase. Rádi bychom se zúčastnili předvolebních diskuzí.

Na čí straně je podle Vás pravda? Stojíte spíše za redaktory, nebo za vedením ČT?

Na žádné

Loni například „vypluly“ na povrch fotografie ze schůzky Václava Moravce, Lenky Bradáčová a Petra Šlachty v době, kdy se Nečasova vláda topila v problémech. Nedlouho poté dokonce skončila. Myslíte si, že byly kroky moderátora v pořádku?

Myslím, že redaktor se může stýkat, s kým chce. Je to přeci novinář, který musí znát názory všech zúčastněných. Problém bych spíše viděla v případném neobjektivním a nevyváženém zpravodajství. Myslím si, a je to i jeden z našich programů, že novinář by měl nést trestněprávní důsledky svého neobjektivního zpravodajství.

Nova, Prima, nebo Česká televize?

Televize NOVA mě po dlouhá leta živí a jsem jí za to moc vděčná. Také bych ale opět ráda pracovala pro ČT, která momentálně přináší hezké herecké příležitosti. Pracovat pro Primu jsem bohužel dosud možnost neměla, ale víra a naděje přece umírají poslední… At už se to týká víry v pracovní příležitost, nebo obecně v lepší život. Proto jsem se tímto způsobem zapojila. Uvěřila jsem, že se můžeme mít líp.  Snad to nebude znít namyšleně a pateticky, ale uvěřila jsem sama sobe, že můžu být nápomocná tomu, abychom se měli lépe a radostněji. A bez víry a naděje se život nežije, ale odžívá…

Zdroj: parlamentnilisty.cz