OK Strana pozvala předsedkyni francouzské Národní fronty Marine Le Pen do Prahy

Kompletní přetisk textu odeslaného předsedou Občanské konzervativní strany Jiřím Janečkem předsedkyni francouzské Národní fronty Marine Le Pen s pozváním do Prahy. | Vážená paní předsedkyně, vážená paní Marine Le Pen, dovolujeme si jako nově vzniklá politická strana v České republice poděkovat Vám za inspiraci, kterou vnášíte do našeho vnitropolitického života, kdy se nabízíme v rámci České republiky nabízet voličům konzervativní politiku bez přívlastků s důrazem na národní měnu, suverenitu a vlast našich předků. Dílo Vaše otce Jean-Marie, ve kterém tak úspěšně pokračujete je pro nás výzvou, proč dělat konzervativní politiku.

Jiří Janeček - OKS

Jiří Janeček – OKS

Dovolíme si úvodem našeho dopisu citovat Vašeho krajana a významného člověka, jak v rámci francouzské, evropské, ale i světové politiky, generála Charelse de Gaulla: „Evropu tvoří občané bílé pleti, křesťanského náboženství a řecko-římské kultury,“ kdy v těchto slovech se nachází mnoho pravdy o samotné novodobé podstatě konzervativní politiky, která jako jedná je budoucností evropských národů, které v rámci svých suverénních vlastí kooperují v rámci Evropy a tak brání ty pravé a jediné evropské hodnoty.

Dále bychom Vám jako představitelé politického subjektu, který se považuje v rámci evropské politiky za Vašeho spojence, pogratulovali ke skvělým volebním výsledkům a to nejen v posledních komunálních volbách, kdy věříme, že starostové za Národní frontu (FN) budou pro své občany a voliče zárukou prosazování konzervativních hodnot a konzervativního života v rámci Vaší národní kultury a Vašich tradic.

Proto na základě Vašich skvělých politických výsledků Vám přejeme vítězství v nadcházejících volbách do Evropského parlamentu, aby byl slyšet Váš hlas ještě hlasitěji a v rámci spolupráce s Vašimi spojenci v rámci Evropy, ke kterým se řadíme, jste mohla se svou stranou prosazovat zásadní a tak důležité změny v rámci fungování Evropy, aby Evropa a tím i Vaše Francie měla jasnou budoucnost, aby Vaše francouzské tradice, zvyky a kultura přežila na věky.

Závěrem naší zdravice si Vás dovolujeme pozvat do Prahy. Do města, které ovlivňovalo tvorbu evropských tradic a do města s bohatou historií. Ovšem pokud naše pozvání přijmete, přirozeně v rámci našich nákladů, které budou s Vaší návštěvou Prahy spojené, se Vám musíme předem omluvit, za našeho prezidenta Miloše Zemana, který ihned po svém zvolení vyvěsil nad Pražský hrad, kulturní a historický skvost a vůbec největší hradní areál v Evropě, tzv. „modrý hadr posetý hvězdami.“ Tento okamžik byl pro nás jako pro vlastence a konzervativce ostudným, jelikož nad tímto hradem vždy vlály vlajky české. Ovšem pouze s jednou výjimkou, kdy za okupace nacistickým Německem nad Pražským hradem zavlála vlajka nacistického Německa, kdy oba tyto momenty jsou pro nás podobnými.

Proto si dovolujeme ještě jednou zopakovat naše pozvání a děkujme Vám paní předsedkyně za Vaší odpověď, zda naše pozvání přijímáte, abychom mohli pro Vás připravit důstojné podmínky, které si jako budoucí prezidentka Francie zasloužíte, jelikož v takový Váš úspěch věříme a velmi Vám jej přejeme. My víme jaké to je mít prezidentem osobu formátu profesora Václava Klause, a proto přejeme i Francii tu nejlepší prezidentku, kterou si zaslouží, a to jste v našich očích právě Vy.

S úctou a v pozdravu, jako i v sounáležitosti v rámci společné věci za Občanskou konzervativní stranu

Jiří Janeček
Předseda strany