Kdy se dočkáme pravdivých informací z ČRo a ČT?

Kteří politici mi vymohou právo na nestranné informace ve veřejnoprávních médiích? Ať se dívám nalevo nebo napravo, tak není vidět světlo na konci tunelu. Před volbami měli plná ústa demokracie a teď jsou potichu. Já nechci svými koncesionářskými poplatky platit někoho, kdo mi říká, co si mám myslet. Na utvoření názoru potřebuji jen pravdivé informace bez komentářů pracovníků ČRo a ČT, protože dosud disponuji myšlením.

Realita na Kafkách: ČT Hovna

Realita na Kafkách: ČT Hovna

Pouze věřící lidé nějakého klasického náboženství potřebují vykladače toho, co je správné. Ti však navštěvují svá shromáždění, kde se dozvídají přetlumočené pravdy. Tedy tu není žádný racionální důvod, aby byly plošně šířeny za peníze všech koncesionářů polopravdy a komentáře, které poškozují práva tu velkých skupin občanů a jindy zase těch menších. Dokonce se ve vysílání veřejnoprávních médií objevují nepodložené útoky na celé politické strany a národy. V demokratické zemi by již policie musela dávno zakročit proti šíření netolerance kvalifikované Trestním zákonem jako zločin.

Diskusní pořady v rozhlase a ČT chci mít vyvážené za přítomnosti zástupců více názorů a bez svévolného usměrňování vystoupení účastníků diskuse. Za současné situace se Český rozhlas a Česká televize vrátily ke způsobu informování, které tu bylo běžné před listopadem 1989. Komentáře by měly být sdělovány občanům na dotaz redaktorů veřejnoprávních médií hlavně politiky napříč politickým spektrem anebo případně politology. Však také i současné zákony, které upravují činnost veřejnoprávních médií, tento rámec popisují. Jen se vedení zmíněných médií jimi neřídí.

Například je zcela nepřípustné, aby komentátorka Českého rozhlasu Gita Zbavitelová ve svém příspěvku ve vysílání i na webových stránkách veřejnoprávního rozhlasu vyjadřovala své úzké zřejmě stranické názory o obojakém postoji Izraele vůči ukrajinské krizi. Zastává jen jeden politický pohled na věc a poučuje držitele jiných názorů, co by si správně měli myslet.

Zdroj: Blog autora