Vyprovokovaly USA krizi na Ukrajině, aby jí mohly okupovat?

Komedie je úplná: Syn amerického viceprezidenta Bidena je jmenovám direktorem největší Ukrajinské plynařské společnosti.A vůbec nejde o konflikt zájmů. A vůbec to nesouvisí s tím, že Burisma Holdings, která se zabývá těžbou ropy a plynu, zkapalňováním přírodního plynu a geologickým průzkumem, je aktivní v průzkumu a drží koncese v Karpatské oblasti, blízko hranic Zakarpatské Rusi, Azovsko-Kubáňském regionu a hlavně tam kde se očekávají pozitivní výsledky v průzkumu potenciálních nalezišť břidlicového plynu, v Dněpr-Doněckém regionu.

Tomáš Haas

Tomáš Haas

Bohužel, a to bude to pro další vývoj Ukrajiny velmi důležité, ty dva lukrativní regiony leží ve východní a jižní oblasti Ukrajiny, přesně tam, kam Kyjevská vláda posílá armádu proti rebelujícím občanům. Ukrajinští občané do toho ostatně nemají moc co mluvit, soukromá společnost Burisma Holdings je registrovaná na Kypru a oligarchové kteří ji vlastní zůstávají v příšeří.

Jen tři ze šesti členů představenstva, kteří firmu přímo řídí, jsou Ukrajinci, další tři jsou Rusové.
Dozírá na ně dozorčí rada složená ze tří Američanů, včetně pana Bidena, jedna Ruska řeckého původu a jeden Řek.

Opravdu, na Ukrajině je to složité. Žádný konflikt zájmů, naopak. Shoda zájmů! Kyjev už má společné zájmy s obyvateli jednoho Bíleho domu na Potomacu. Je to vše v rodině.

Zdroj: ePortal.cz

loading...

Čtěte dále:

loading...