Nepříjemná zpráva z úst nepříjemného člověka vždy zabolí

A je li takovým člověkem pan Jiří Vyvadil, tak samozřejmě zabolí dvojnásob. Je to zcela nepochybně sebestředný a namyšlený kariérista, který se při rozhovoru vůbec neumí chovat. Chová se nafoukaně, pohrdlivě, arogantně, přehlíživě a drze a vůbec nectí pravidla ČT. To vše má jen jednu jedinou vadu na kráse a sice tu, že on má pravdu. Jistě, tvrdí věci nepopulární, ale ruku na srdce, kdyby u vás doma zaklepal exekutor a chtěl by 15.000,- Kč za nezaplacenou pokutu 800,- Kč, byl by populární? Určitě ne a přesto by měl pravdu.

Jiří Hermánek - Bloger

Jiří Hermánek – Bloger

Nebo když jednoho opustí manželka, protože příliš děvkařil nebo si jiný uhnal nějakou těžkou chorobu, řekněme rakovinu plic, cirrhosu jater nebo nedejbože AIDS? Málokdo jásá, když mu lékař toto sdělí a obvykle už bývá pozdě.

A to samé platí i o Ukrajině v podání Jiřího Vyvadila. Jeho tvrzení se v podstatě dá zhustit do jedné věty. Ukrajina je rozbitá a nikdo už ji dohromady neslepí, může za to Majdan a jeho podpora Západem a Česká televize o tom lže.

V tom je celé moudro a od toho se lze odrazit a pokusit se zachránit, co se ještě dá. Ale, jak vidno, o to nikdo z kyjevského vedení Ukrajiny nemá zájem. Neumí překročit svůj stín a stále doufají, že je Západ z té bryndy nějak vytáhne. Nevytáhne, jsou v tom namočeni až po uši a pěkně si to všechno „vyžerou“.

A k té ČT. Ano, dnes se již začíná zpravodajství ČT z Ukrajiny nabývat jakýchsi objektivních rysů. Ale jen začíná. Jednou říkal vodník Čochtan v podání Jana Wericha asi toto: „Když stála po kolena ve vodě, na hlavě měla džbán, stmívalo se a padala mha, tak měl člověk pocit, že by tu někde mohla být pěkná ženská.

Takže tak asi to vypadá s objektivitou České televize, která ale na začátku těch událostí působila dojmem, že jde o hokejový zápas, Majdan že je naše mužstvo a televize vykřikuje: MAJDAN, DO TOHO, DO TOHO, DO TOHO… Tak to opravdu působilo.

Pohnojili jsme to, tedy my Západ, jak jsme jen mohli. Kdo kdy slyšel, aby finalista prezidentské volby, bývalý ministr zahraničí a nyní poslanec členské země EU jezdil do jiné země, která má o členství v EU zájem a tam na barikádách pateticky volal: SESAĎTE (řádně zvoleného a mezinárodně uznaného) PREZIDENTA.

Toto ukrajinské dobrodružství nás bude ještě hodně stát. Doufejme ale, že to budou pouze peníze a nikoli životy. V tom Carovi, Báťuškovi Putinovi věřím. Jako zkušený zpravodajec se jistě nenechá vmanipulovat do podobných kravin, jakých jsme se dopustili my.

Zdroj: Blog autora