Němci se chtějí ekonomicky zničit a rychle dohnat Řecko

Zdá se, že Němce mrzí, že mají hospodářství ještě jakž takž v pořádku. Možná při pohledu na Řecko podléhají mylnému dojmu , že mají na rozhazování. Anebo je po šílenství zeleném (opět) zachvacuje i socialistické. K tomuto článku mě inspirovala tato zpráva. Stručné shrnutí: Německá vládnoucí koalice se rozhodla sbírat populistické body zvyšováním výdajů na důchody resp. zejména rozšiřovat možnosti odcházení do důchodů předčasných. Holt populace stárne a důchodců a předdůchodců bude čím dál větší procento, tak proč se nesnažit získat jejich hlasy, že. Tedy až na to že…

Euro

Nevím, jestli si Němci uvědomují, že ve skutečnosti jejich hospodářství dnes není až takový zázrak. Jistě, ve srovnání s Řeckem, Portugalskem či Itálií jsou na tom zatím skvěle, ovšem vedle vývoje v Číně, Vietnamu, Nigérii, Etiopii, Ugandě… no ono skoro všude mimo euroamerickou civilizaci s výjimkou zemí stižených válkou, intenzivním terorem či nějakou socialistickou diktaturou, vypadá německý „růst“ ve výši nula celá něco pořád jako krize.

A to, že měli loni vyrovnaný rozpočet, taky více než vyvažuje fakt, že dluh již přesáhl 80% HDP a navíc se dary Řecku dalším zřejmě stále vedou jako půjčka (Jen připomínám, že jedním z maastrichtských kritérií k přijetí eura byl státní dluh maximálně 60%, takže kdyby dnes chtělo Německo přijmout euro, tak by nemohlo, což mi u hlavního tahouna eurozóny přijde poněkud legrační). Také již jsem četl analýzu, která tvrdí, že to, že nyní čísla z Řecka a dalších zemí jihu začínají vypadat o něco lépe, může znamenat, že se krize přesouvá do Francie a Německa.

Abych se tedy vyjádřil přesněji, ne že by mě tato zpráva až tak překvapila, spíše naopak mi zapadá do řádu věcí. Z Německa jsem četl více zpráv, které nešly moc k sobě. Například o tom, jak tam široce liberalizovali prostituci, díky čemuž tam zřejmě široce kvete kuplířství, ba pravděpodobně i nedobrovolná prostituce naivních dívek z východu Evropy, nebo ta zpráva, jak poměrně nedávno zabavili děti všem členům jedné církve, protože se tito netajili tím, že používají k jejich výchově proutek (samozřejmě že bez tělesných trestů se vám těžko podaří dítě dobře vychovat, ale to zvrhlým liberálům nevysvětlíte), vstřícnost proti nepřizpůsobivým imigrantům a naopak násilné zásahy proti těm, kdo demonstrovali proti zaplavování Německa islámem atd.. A přitom všem relativně rozumná hospodářská politika a pokračující hospodářská prosperita. Dokonce to jednu chvíli vypadalo, že snad začnou splácet dluh.

A právě toto ve výše uvedeném článku popsané „sociální“ opatření mě utvrzuje v tom, že po nemravnostech v jiných oblastech vždy následují i nemravnosti a nerozum v oblasti hospodářské. Nějaký čas je možná chránily otřesné vzpomínky na „řešení“ válečných dluhů pomocí tisku peněz po 1.světové válce, ale nakonec nerozum a populizmus stejně převáží.

Vzhledem k závislosti Česka na Německu se i z této strany máme na co těšit. Mluvím o závislosti hospodářské, takže ty, co by to snad chtěli řešit opuštěním EU musím zklamat. To nepomůže. Ostatně naše vláda není lepší, ta zvyšuje náklady na důchody ještě razantněji a zjevně si tím získává oblibu. Problémy s narůstajícím zadlužením se pak jistě svedou na zlé podnikatele registrující se v Karibiku či na ještě ošklivější „bankstery“ (svádět vše na Židy holt vyšlo z módy, obviňovat nepřizpůsobivé imigranty, kteří skutečně spoustu problémů způsobují, i když zdaleka ne ty klíčové, zase není politicky korektní, tak se musí najít jiné skupiny).

Stále platí, že buď se Evropa vrátí k Bohu (skutečnému, ne k pohanskému Alláhovi), díky kterému se již ve středověku stala nejúspěšnějším kontinentem (až vám zase někdo bude multikulturně vykládat, jak ty jiné civilizace byly úžasně vyspělé, položte si třeba otázku, proč asi ony nebyly schopny kolonizovat jiné kontinenty, zatímco Evropská křesťanská civilizace nejen vyrazila do světa, ale kamkoliv dorazila, tam měla rychle navrch a obvykle i při velmi malém množství přes moře přepravených lidí) a následně též k mravnosti veškeré včetně ekonomické (například kdo šetří, má za tři kdysi skutečně platilo, ale tehdy nebyly peníze jen nekryté papírky, co se dají kdykoliv „kvantitativně uvolňovat“), anebo půjde dál do háje. S touto zákonitostí můžeme nesouhlasit, můžeme proti ní protestovat, ale to je asi tak všechno, co se s tím dá dělat.

Zdroj: Blog autora