Doma není nikdo prorokem, ale zapomeň na blbečky a ještě jednou přijeď!

Upřímně řečeno, nemám rád takové to „kdo neskáče, není Čech“. Ani nemohu říci, že bych patřil mezi nějaké náruživé fanoušky fotbalu či hokeje. Na stadiónu jsem byl dohromady tak pětkrát až šestkrát. Nemyslím si, že sportovci jsou bozi a nejsem v rauši pokaždé, kdy získají placku. Přesto jsem lehce roztřesen po oznámení Jaromíra Jágra, že končí s reprezentací. Když je totiž někdo nejlepší ve svém oboru, tak by si ho člověk měl vážit. A já si Jaromíra Jágra právě proto vážím. Proto mi vadí, když jej začne tolik mudrců kritizovat. Je už starý. Je pomalý atd. Tomu se říká neúcta. Jágr přece sám ví, že ve svých 42 letech není rychlý jako v Naganu před 16 lety. Má ale takový talent, že i přes drobný věkový hendikep, byl stejně i letos nejlepší.
Jaromír Jágr
V České republice máme bohužel tendenci z kavalce a od pivka nemilosrdně zepsout kohokoli. Pamatuji si, že podobně vytýkali zaručení sportovní odborníci Horstu Sieglovi, že je pomalý a už na nejvyšší úroveň nestačí. Jako kdyby zrovna Siegl někdy po placu lítal jako čamrda.

Obdobné je to s Jágrem. Ten při své váze a výšce nikdy nepatřil mezi motorové myši. Při jeho genialitě to nebylo nutné. On jen, jak sám správně říká, potřebuje mít puk na hokejce a spoluhráče na své úrovni. To se mu bohužel ne vždy poštěstilo. Byl to i případ posledního MS, po kterém už nechce dále oblékat reprezentační dres.

Je to škoda. Myslím, že hráč Jágrova ražení by si zasloužil americký happy-end v podobě účasti na domácím šampionátu příští rok. Mel by se vykašlat na těch pár hospodských kritiků a přijet se domů naposledy ukázat své umění. Pro spoustu mnohem větších fanoušků, než jsem já, patřil po celých 25 let reprezentační kariéry mezi božstvo.

Osobně jsem velmi spořivý, ale na Jágra bych příští rok prostě šel taky. I kdyby stály lístky 2 – 3 000 Kč. Ne všichni Češi si neváží šikovných a úspěšných lidí. Bohužel jsme méně slyšet. Asi můj hlas k jeho uším nedoletí, ale přesto bych chtěl Jaromírovi vzkázat jedno:

„Jardo, přijeď se příští rok rozloučit do Prahy na MS. Hráč tvého kalibru a drtivá většina uznalých fanoušků si to společně zasloužíme.“

Zdroj: ePortal.cz