Schwarzenberg nás chce zadlužit kvůli nákupu amerických zbraní. Řekněme mu: NE!

Schwarzenbergova strana TOP 09 požaduje zvyšování výdajů na obranu na dvě procenta hrubého domácího produktu ze současného zhruba jednoho procenta. Podle NE Bruselu – Národní demokracie jde o příklad Schwarzenbergova cynismu: chce občany ještě více zadlužit kvůli nákupům amerických zbraní. Ačkoli 2 % mohou vypadat jako okrajová, s ohledem na poměr mezi HDP a příjmy státního rozpočtu (roční HDP cca 3800 mld. Kč a roční příjmy státního rozpočtu cca 1085 mld. Kč), jde o závazek k výdajům především na nákup amerických zbraní ve výši 7 % rozpočtových příjmů ČR.

Degene

Degene

Tento návrh je protinárodní. Rozpočtové příjmy ČR již nyní nestačí pro plnění rozpočtových výdajů, ČR se každoročně stále víc zadlužuje a rozpočtový schodek roste.

Podle vůle TOP 09 by tedy ČR měla zapomenout na snižování svého zadlužení a místo toho se ještě více zadlužovat u (především) amerických bank pouze proto, aby čeští daňoví poplatníci mohli sponzorovat americký zbrojní průmysl nákupem amerických zbraní pro globální obranu (útok) Spojených států amerických (SSA), v lepším případě vydírání.

Nevnímáme jiná bezpečnostní rizika pro ČR, než která plynou ze zatahování ČR prostřednictvím členství v NATO a EU do nezodpovědných geopolitických dobrodružství SSA. Návrh, aby Češi sponzorovali růst bezpečnostních rizik pro občany ČR a jiných slovanských zemí, považujeme za krajně cynický.

Adam B. Bartoš – předseda, NE BRUSELU – Národní demokracie
Ladislav Zemánek – místopředseda, NE BRUSELU – Národní demokracie