Sláva. I většinově idiotský český novinář objevil Francii. Sice zatím referuje jako idiot, ale…

Kamarád mi poslal mailem odkaz na článek s názvem „Promiň, drahá Evropo, protestovali studenti ve Francii proti Le Penové“ s výstižným předmětem „Demonstrovat proti výsledku voleb, jak demokratické…“. K tomu není moc co dodat. Co mě ale vedlo k takovému nadpisu článku? Je to už více než rok, co Francií otřásaly opravdu velké a mohutné demonstrace v Paříži i dalších velkých městech.  V lednu (2013, poznámka redakce) totiž francouzská vláda socialisty Hollanda poslala do parlamentu zákon, který měl umožnit homosexuálním uzavírat sňatky a adoptovat si děti. V tu chvíli se stalo něco nevídaného statisíce až miliony lidí vyšli do ulic protestovat proti tomuto zákonu. Šli demonstrovat podporu rodiny, odmítali zavádění pojmů jako rodič 1 a rodič 2 místo otec a matka.

La manif
Bez ohledu na to, co si kdo o tom myslí, faktem je, že informace o tom, že takové masové demonstrace ve Francii proběhly, asi většině čtenářů iDnesu i dalších mainstreamových periodik unikly. Že se opravdu něco dělo, se zjistí snadno – stačí zadat do Googlu „demonstrace francie rodina„. Také tak lze zjistit, že tehdy o tom mainstream opravdu vůbec neinformoval. Jen na iDnesu psali, že v lednu proběhla demonstrace… na podporu homosexuálních sňatků. Ale že následovaly měsíce demonstrací proti tomu, to už redaktorům nejen iDnesu jaksi uniklo. Pokud by měl někdo problém s těmi nezávislými servery, které o tom loni informovaly, může si zadat „demonstration france„.A teď kontrolní otázka, soudruzi: Věděli naši novináři loni o těchto demonstracích? Na iDnesu evidentně ano – v lednu, kdy to vše začalo. Potom ale, když už se to nehodilo, tak nic – Francie přestala existovat. Že se nejednalo o pár homofobů, ale že šly do ulic statisíce normálních lidí – matek a otců, může svědčit třeba tato fotografie.Jak je to asi s dalšími událostmi? Jak nás objektivně naši hlídací psi zpravují o dění u nás nebo ve světě? Vidíme to samozřejmě nejvíce nyní na Ukrajině, kdy např. pár stovek zaplacených komparsistů vydává ČT za zaplněný stadion Šachťoru Doněck. A teď, když vyhrála nemilovaná dáma Le Penová a pár studentů začne provolávat „hanba“ volebnímu vítězi, tak naši hlídači z iDnesu nám hned říkají, jaký tento vítěz ze špatné strany vzbuzuje odpor…

Máme tendenci lamentovat nad politiky. Ale politici jsou ti, které jsme si my zvolili ve volbách a v dalších volbách je už volit nemusíme. Novináře ale nikdo nevolí. A jsou tu pořád, ať vyhraje ten či onen, ta či ona. Otravují náš veřejný prostor čím dál většími lžemi a manipulacemi.

Ale pozor, my máme možnost je nevolit. Prostě jejich výplody nemusíme kupovat, nemusíme je číst. Je to jednoduché. Už dva a půl roku nemáme televizi. Po přestěhování jsme si lámali hlavu, kam ji v novém bytě dát a nakonec jsme se ženou usoudili, že ji k životu nepotřebujeme. Tak jednoduché to je. Opravdu to může udělat každý.

Zdroj: Blog autora