Bude se Karel Schwarzenberg zodpovídat před soudem z válečných zločinů?

Trestní oznámení na poslance Karla Schwarzenberga pro podezření z porušení Trestního zákoníku, konkrétně Části druhé -Zvláštní části -Hlava XIII: Trestné činy proti lidskosti, proti míru a válečné trestné činy.

Degene

Degene

Díl 2: Trestné činy proti míru a válečné trestné činy

§ 409 Styky ohrožující mír

(1) Občan České republiky nebo osoba bez státní příslušnosti, která má na jejím území povolen trvalý pobyt, jež v úmyslu přivodit válku nebo ozbrojenou akci proti České republice nebo jinému státu sama nebo prostřednictvím jiného naváže nebo udržuje styky s cizí mocí, bude potrestána odnětím svobody na tři léta až dvanáct let.

(2) Odnětím svobody na deset až dvacet let nebo výjimečným trestem bude pachatel potrestán, způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1a) závažné ohrožení mezinárodního postavení České republiky nebo jiného státu, nebob) závažné ohrožení existence České republiky nebo jiného státu.

(3) Příprava je trestná.

Toto podezření opírám o výrok poslance Karla Schwarzenberga na jednání Poslanecké sněmovny 7. 5. 2014:

„Rád bych prostřednictvím pana předsedajícího upozornil pana poslance Foldynu, že nasedl falešným informacím. Já jsem nikdy nepodporoval bombardování Srbska. Naopak, to si dobře pamatuju, těsně předtím, než to začalo, bylo zasedání Trilateral Commission ve Washingtonu a tehdy byli tři, bohužel pouze tři přítomní, kteří se postavili proti plánu zahájit bombardování Srbska. To byl, budete se divit, Henry Kissinger, byl to nynější ministr zahraničí Království švédského Carl Bildt a potom jsem byl já v té diskusi. Je něco jiného, když ta válka proběhla a Srbsko ztratilo nadvládu nad Kosovem a nebyla nejmenší naděje možnosti, že by ji získalo zpátky, a že jsem uznal Kosovo jako nezávislou zem. Ale bombardování Srbska jsem opravdu nepodpořil.“

Z výše uvedeného výroku vyvozuji, že existuje organizovaná skupina, kterou Karel Schwarzenberg nazývá Trilateral Commission.

Česká republika nemá vůči uvedené Komisi žádný vztah, Karel Schwarzenberg tam tedy vystupoval jako soukromá osoba.

Předmětem jednání této skupiny – cizí moci – byl plán zahájit bombardování Srbska. Tedy ozbrojenou akci.

Soukromé osoby v soukromé organizaci jednaly o plánu ozbrojené akce proti svrchovanému státu.

Děkuji a přeji odvahu při zjišťování pravdy.

Zdroj: EUserver.cz