Pane Pehe, nikoliv Václav Klaus, ale Vy už jste skončil jako kůl v plotě!

Zdroj: ePortal.cz | Přiznám se, že až do čtvrtečního rána jsem byl celý nesvůj. Tolik hodin, respektive dnů co již uběhlo od nedělního projevu prezidenta republiky Václava Klause a Antiklausovci nenapsali ani řádku . Hned v pondělí ráno jsem listoval tiskem, hledal na internetu a světe div se, žádná nenávistná reakce, žádný “zasvěcený” rozbor Klausova projevu. Na vteřinu jsem dokonce podlehl představě, že se Antiklausovcům nedělní projev líbil. No, byla to opravdu jen vteřina. Dnes ráno však všechny mé naděje na zmoudření Antiklausovců zhasly. Poslední hřebíček do rakve mých nadějí zasadil šéfredaktor ePortalu.cz, který mi poslal odkaz na text Jiřího Peheho. Tento vrchní Antiklausovec si dal záležet a sepsal opravdu rozsáhlou (ve smyslu délky textu nikoliv obsahu) reakci na víkendový projev Václava Klause. S ohledem na obsah se divím, že napsání trvalo tak dlouho. Člověk by hádal, že Jiří Pehe má napsáno již dopředu a jen aktualizuje datum.

Jiří Pehe je člověk, kterého nenávist vůči Václavu Klausovi zaslepila do té míry, že není schopen racionálního uvažování. Ostatně takto postižení jsou všichni Antiklausovci. Pokud bychom se drželi pouze Peheho textů, museli bychom nabýt dojmu, že Václav Klaus je hlavním škůdcem země, Evropské unie a možná i světového míru. Věřím však, že většina populace se takto jednobarevně na svět nedívá.

Kdybych klesl na úroveň Antiklausovců, musel bych říci, že pokud oni trvdí, že Václav Klaus je placeným agentem Kremlu, tak oni jsou na vyplatní pásce Bruselu. Na rozdíl od Václava Klause je to v jejich případě velmi reálné. Neznám jediný Klausův projev, ve kterém by oslavoval Moskvu a její přínos světu. Nikdy jsem neslyšel, že by Václav Klaus říkal “méně Bruselu a více Moskvy”. Antiklausovci jsou na tom podstatně hůř. Oni mají velebení Bruselu v popisu práce. Nezdá se vám ta jejich nekritičnost podezřelá? Tak kdo koho platí pane Pehe?

V souvisloti s Peheho posledním článek vyvstává otázka, proč pan Pehe reaguje na prezidentův projev jako rozzuřený býk na červený hadr? Nevíte? Tápete? Důvod je jednoduchý. Čas ukazál, že Klaus měl a má pravdu a to Pehe nemůže přenést přes srdce. Nevěříte? Věřte! Tady jsou důkazy.

Společná evropská měna jako záruka věčného hospodářského růstu fakticky zkrachovala. Snad jen naivní snílek mohl uvěřit bruselské propagandě, která říkala a stále ještě říká, že euro ruku v ruce se sociálním státem ochrání Evropskou unii před hospodářskou či finanční krizí. A to samozřejmě na věčné časy a nikdy jinak. Opravdu byl někdo tak hloupý, že tomuto nesmyslu věřil?

Právě probíhající krize v eurozóně potvrzuje Klausova slova, že není možné, aby tak rozdílné evropské ekonomiky byly svázány jedinou měnou. Toto pochopili už i v Bruselu, proto jsme dnes svědky příprav všech těch bankovních či fiskálních unií. Snaha o vytvoření Spojených států evropských je zcela nevyvratitelná. A to už se dostáváme k dalšímu tématu – suverenita České republiky.

Případný vznik Spojených států evropských ukončí existenci národních států. Z evropských států se stanou regiony, které bude řídit a kontrolovat Velký bratr. Opravdu si lidé jako Jiří Pehe myslí, že nikým nevolený bruselský úředník bude naší zemi spravovat lépe než český politik? Dobře vím, že takto položená otázka evokuje k souhlasnému pokývání hlavou, protože politici kradou, lžou a pro blaho země nic nedělají. A jsme u jádra věci!

Jiří Pehe je stoupencem teorie elitářského vládnutí. Krátce po roce 1989 měl Václav Havel představu, že republice nebudou vládnout politické strany, ale nikým nevolené elity, které si přivlastnily právo na absolutní pravdu. Proto je Jiří Pehe tak zamilovaný do Bruselu. Brusel totiž nehledí na názor prostého lidu, protože prostý lid neví, co je pro něho dobré. Brusel to však ví a tak se snaží omezovat v Evropské unii demokracii, aby prostý lid měl co nejméně příležitostí volit. Všimněme si, že všechny změny ve fungování EU prosazuje Brusel tak, aby nemuselo být nikde vypsáno referendum. Tomu říká Jiří Pehe lepší demokracie?!

Pokud jsme nespokojeni se stavem české politiky, musíme změnu provést my. Nikdo jiný to za nás neudělá. Volby jsou svátkem demokracie. Doma nebo v hospodě nic neprosadíme. Odmítám teorii, že není koho volit! Takto se vyjadřují pouze lidé, kteří jsou líní přemýšlet.

Jiří Pehe už o Václavu Klausovi řekl či napsal spoustu nepěkných vět, ale závěr jeho posledního textu mě obzvlášť zaujal. Pehe říká, že Václav Klaus skončí “jako kůl v plotě”. Respektive že už jím tak trochu prý je.

Dovolím si slova pana politologa vypůjčit a použít je na něho samotného. Jiří Pehe je ten, který skončil jako kůl v plotě. Díky své zaslepenosti nestačil prohlédnout a zjistit, že názor veřejnosti na EU a euro je již jinde. Lidé již začali vnímat, že Evropská unie není pověstným rájem na zemi. Dobře vědí, že všechny ty příkazy, zákazy a omezení jdou proti zdravému rozumu. A tato proměna veřejného mínění je patrná napříč evropským kontinentem. Rozhodně se tak nejedná o nějaký čecháčkovský extrém, jak by se nám Jiří Pehe jistě snažil namluvit.

Lidem Peheho ražení však nevěřme ani slov – sledují jen vlastní prospěch bez ohledu na zájmy vlastního státu!