Takový se normálně nerodí. Ten musel rodičům vyjít v rovnici

Nedávno jsem v našívaší shlédl apologetický dokument o geniovi protikorupční scény Karlu Janečkovi. Povídal, že uděláme ráj na zemi, a že  chce být prezidentem. Dokument „Svět podle algoritmu“ vzbudil rozruch už před svým uvedením. Jeho tvůrce David Vondráček medializoval své spory s vedením České televize, které mu odmítalo dokument odvysílat pod původním názvem „Pozitivní evolucionář“ jako příliš jednostranný. Dokumentarista si povzdechl, že dílo ztratí na aktuálnosti, ale nakonec v něm provedl některé úpravy. Byl to sestřih Janečkových vystoupení, typických blábolů samozvaného genia a autora Pozitivní evoluce, kterou vylíčil jako ráj na zemi. Následovaly pochvaly matematického genia od Mejstříka e extrentrického ekonoma Sedláčka.

Karel Janeček - vyšel v rovnici, nenarodil se

Karel Janeček – vyšel v rovnici, nenarodil se

Autoři nezapomněli na přiblblý hapening, kdy Janeček v čele průvodu vynášel „Morenu“ v podobě končícího prezidenta Václava Klause. „Je to velký zlojed. Je to člověk, který nadřadil osobní zájmy zájmům veřejným,“ vykládal přitom Janeček, zatímco zapálená figurína prezidenta padala do Vltavy. Poté nám vysvětlil, jak vymyslel termín zlojed. Odbočka: Je opakem zlojeda dobroser? No abych to zkrátil. Následovalo vysvětlování nového volebního modelu který vymyslel.

Politolog Michal Kubát ale následně upozornil, že specifický Janečkův systém pozitivních a negativních volebních hlasů nikde na světě není a funguje víceméně jen v Janečkově matematické hlavě. Pasáže o jeho vztahu k ženám svědčící o promiskuitě genia zhodnotila manželka slovy, že je to kurevník. O tom, že Janečkův otec byl příslušníkem komunistické rozvědky a matka příslušnicí SNB, v dokumentu nepadla zmínka.

Pravil přítel: Nevím proč Janeček dostává ve veřejnoprávní televizi prostor, k tomu tak obrovský. Nenechme se obalamutit dalším miliardářem – spasitelem, který prahne po křeslu prezidenta. Takoví se normálně nenarodí, takoví musí vyjít rodičům v rovnici.

Zdroj: paulczynski.cz