Ukrajinci dlouhodobě tunelují český státní rozpočet

Ministr financí České republiky není schopen ochránit národní zájmy. Prezident Miloš Zeman se včera v televizi chlubil, že přispěl na snížení státního dluhu ve výši jednoho miliónu korun. Určitě hezké gesto, které ale nic neřeší. Jenom pro úplnost je třeba uvést, že rozpočet kanceláře prezidenta republiky se pro příští rok navýší o několik miliónu korun. Český státní rozpočet dále krvácí, neustále se vyhlašují sbírky na nemocné děti a na druhé straně odchází stovky milionů na Ukrajinu, Vietnamu a dalších spřátelených zemí.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek

V současné době pracuje v České republice několik desítek tisíc občanů Ukrajiny. Někteří z nich pracují jako tzv. OSVČ, kteří vykazují nulovou daňovou povinnost a ještě uplatňují daňový bonus na každé dítě. V praxi to znamená, že na každé uplatněné dítě dostanou částku ve výši 13.000,- Kč! Daňová správa by měla zveřejnit přesná čísla, aby si každý mohl udělat obrázek sám.

Tento stav osobně považuji za zcela skandální a dlouhodobě neudržitelný. V současné době, kdy vláda neustále přemýšlí o tom jak z obyčejných občanů získat co nejvíce peněz, posílat stovky miliónů na Ukrajinu, mi přijde jako zločin! Rozhodně není možné na jedné straně zvyšovat daňovou zátěž občanů a na druhé posílat peníze na Ukrajinu a do dalších států.

Každý z nás si může přečíst články o tom, jak každý den narůstá regionální nezaměstnanost a my tady živíme stovky tisíc cizinců. Emigrantská vlna deformuje pracovní trh v České republice a vytváří nebezpečné sociální napětí. Podle mého názoru již dávno neplatí názor, že cizinci dělají práce, které by tuzemští zaměstnanci nedělali. Zrovna nedávno jsem se setkal s prodavačkou v Globusu, řidičem autobusu v MHD v Praze a dokonce poštovním doručovatelem. Pokud na jedné straně roste nezaměstnanost a druhé straně zaměstnáváme cizince, tak není v této společnosti něco v pořádku.

Není možné na jedné straně našim občanům vyplácet různé podpory a sociální dávky a na druhé živit tisíce cizinců. Cizinci by rozhodně neměli pracovat ve státních nebo veřejných firmách, kde mají většinový podíl obce.

Česká republika, není tak bohatá, aby mohla sponzorovat ukrajinské rodiny.

Zdroj: ePortal.cz