Prý ministr životního prostředí Brabec? Může být ministrem každý blbec?

Na ministerstvu spravedlnosti je něco nespravedlivého, Válková odvolala náměstka, najednou se všichni zase chtějí kámošit s Iránem , proč až když umřelo dalších pár tisíc lidí , to fakt nevím, v Brně zrušili šmahem děvky, což je k smíchu, Seaty jdou na dračku, Španělé nechtějí slevu zadarmo a Babiš říká, že tomu moc nerozumí, což my víme i bez jeho sebereflexe. Nakonec zvítězil zákaz kácení stromů na vlastních zahradách. Rozhodovat bude opět úřad. Lidé si už na svých zahradách nebudou moct bez povolení úřadů porazit nic.

Petr Paulczynski

Petr Paulczynski

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) v navrhované vyhlášce mění benevolentní přístup svého předchůdce Tomáše Chalupy (ODS), který kácení stromů na zahradách před domy nechal čistě na rozhodnutí majitelů. Princip kdy bylo výsostným právem vlastníků, jakým způsobem budou nakládat se svým stromem se ruší a o vašem stromě bude zase rozhodovat ouřada od stolu, s výjímkou ovocných stromů, které si můžete porazit jak chcete. Běda ovšem, budetet-li chtít skácet jehličnan, dub či buk pokud budou mít objem kmenu větší než 80 centimetrů (ve výšce 130 centimetrů nad zemí).

Počítá s tím další novela vyhlášky o ochraně dřevin, jejíž návrh Brabec rozeslal k připomínkování ostatním ministerstvům a dalším institucím. Brabec uvedl, že od loňského roku lidé pokáceli tisíce stromů, na což si na ministerstvu stěžovaly stovky občanů. Chalupa umožnil lidem kácet bez úředního razítka jenom na oplocených pozemcích u bytového nebo rodinného domu v zastavěném území obce.

Nadále o povolení proto musí žádat například lidé v zahrádkářských koloniích. Nově se má ministerská vyhláška vztahovat na plochy, které jako zahrada definuje katastr nemovitostí. Návrh, aby kácení stromu povolovali úředníci, je krokem zpět a míří špatným směrem. Navíc znovu zahltí obce zbytečnou administrativní prací. Soukromé vlastnictví je hodnotou, kterou by měl stát chránit a co nejméně do něj zasahovat. Jak pravil kolega: Proč si každý zelený hňup myslí, že úředník dokáže lépe posoudit, co budu mít u svého domku?

Proč občany neustále podceňují a berou je za hloupá individua, která nemají vlastní rozum? To si fakt myslí, že každý vlastník pozemku popadne pilu a vykácí všechno, co mu přijde pod ruku? Do háje s regulovčíky!

Jestliže se tento nápad nakonec přece jen ujme, měl by být okamžitě soudně zrušen jako protiústavní omezení vlastnických práv. A tečka.

Zdroj: paulczynski.cz | Kráceno | Titulek redakční