Dopis Národní demokracie premiérovi Doněcké lidové republiky

Vážený pane předsedo, jménem české vlastenecké a konzervativní strany NE Bruselu – Národní demokracie bychom Vám a obyvatelům Doněcké i Luhanské lidové republiky chtěli v těchto nelehkých časech vyjádřit svou podporu. Bedlivě sledujeme tragické události na jihovýchodě Ukrajiny a jsme velmi smutni z toho, že se Západu opět podařilo vyvolat konflikt mezi bratrskými slovanskými národy.

Děnis Pušilin

Děnis Pušilin

To, co se nyní děje, neprospívá ani Rusům, ani Ukrajincům, ani dalším národům, které v oblasti až donedávna pokojně žily. Protože naše strana klade na slovanskou vzájemnost důraz, doufáme, že se konflikt mezi Vámi a Ukrajinci co nejdříve urovná. Bez vzájemné jednoty bude trpět celý slovanský svět. Zároveň ovšem dobře chápeme i to, že se nechcete pučistické kyjevské vládě vzdát. Domníváme se však, že zbraněmi a násilím se v důsledku ničeho nedosáhne.

Od samého začátku vysvětlujeme české veřejnosti, že za celou ukrajinskou krizí stojí Washington a Brusel, který má na Ukrajině své životní mocenské zájmy. Nevěříme protiruské propagandě českých politických elit a médií, jež se snaží náš národ přesvědčit o tom, že agresorem je Rusko, že nespokojení občané jihovýchodní Ukrajiny jsou povstalci bez práva na vyjádření vlastního názoru a obranu a že zvrhlé tažení a násilí ukrajinské armády proti vlastním lidem jsou oprávněné. Zdá se, že spolu s námi už této oficiální verzi nevěří ani velká část obyvatel České republiky.

Můžeme Vás, pane předsedo, ujistit, že učiníme, co bude v našich silách, abychom ukázali pravdu co největší části našeho národa. Plánujeme rovněž rozsáhlou kampaň, jejímž cílem bude zcela konkrétní pomoc těm, kteří na jihovýchodě Ukrajiny trpí. Pokládáme to totiž za svou povinnost lidskou i vlasteneckou.

S úctou:

Adam B. Bartoš, předseda NE Bruselu – Národní demokracie;
Ladislav Zemánek, místopředseda NE Bruselu – Národní demokracie