To jsou snad i více jak zrůdy: Podle českých muslimů si naši vojáci v Afganistánu smrt zasloužili

Čtyři čeští vojáci zahynuli v Afghánistánu při plnění úkolu svěřeného naší vládou. Ať již s naší účastí na misi v Afghánistánu souhlasíme nebo ne, je alespoň morální vzdát čest mužům, kteří plní svěřené úkoly a pomáhají bránit civilizaci proti barbarství. Nejsou to první a ani poslední čeští vojáci, stateční to chlapci, kteří padli při plnění úkolu v rámci své služby naší vlasti. Jsou to hrdinové a bohužel budou následovat další oběti z jejich řad ve válce s islámským terorismem. Naši chlapci zahynuli v době 9. výročí islámských teroristických útoků na Londýn a tragicky tak podtrhují, že válka s islámským terorismem není stále vyhraná.

Vladimír Sáňka

Vladimír Sáňka

Jak se ovšem k našim českým vojákům staví čeští muslimové?

Místopředseda Ústředí muslimských obcí v České republice a šéf muslimské obce v Praze Vladimír Sáňka napsal kolegovi blogerovi z iDnes Tomáši Pavlů toto: „Křivdy se však dějí oboustranně. Jako mnohem masovější porušování lidských práv vidím okupaci celých území západními mocnostmi. Dříve to byla rozsáhlá kolonizace muslimských území, dnes to jsou různé zásahy do jejich suverenity, včetně přímé okupace (např. Irák, Afghánistán). Tyto křivdy pak mohou vyvolat různé reakce.“ (Odkaz na celý blog zde.)

Ano. Čeští vojáci jsou pro islámskou komunitu v České republice okupanti Afghánistánu a tedy i jejich zabíjení je pro naše muslimy v pořádku. Není to ovšem nic nového. Už ve své knize Islám a islamismus v České republice upozorňuji na podobné názory českých muslimů.

A tak my, Češi truchlíme nad ztrátou čtyř dobrých chlapů a čeští muslimové nejspíše oslavují jejich smrt a vrahy z Talibánu. Je snad nějaký lepší důkaz než toto, že nechceme islám v České republice? Dnes schvalují vraždění nepřátel islámu v Afghánistánu, Iráku, Čečensku či Izraeli a zítra mohou schvalovat vraždění nepřátel islámu zde.

Nikdo nemá větší lásku než ten, kdo je ochoten obětovat svůj život za bližní. To je právě příklad našich vojáků. Pavel Bělobrádek řekl v Události komentáře ČT.

Zdroj: Blog autora