V oblasti mezinárodních vztahů je výrok Sobotky o Ukrajině a malajsijském letadlu hodný kreténa

loading...

Ukrajina. Chtěl jsem se tomuto tématu vyhnout, protože dostupné informace neříkají vůbec nic, protože jde s jistotou konstatovat, že jde o informační válku tajných služeb. Situace na poli diskuzí připomíná prezidentské volby. Akorát nyní se diskutéři rozdělují na ty co věří dezinformacím americko-ukrajinským a ti druzí zas věří Rusku personifikovanému do Putina. Někdejší přátelé s jinak společnými zájmy po sobě plivají spousty jedovatých slin. A do toho vyšlo prohlášení české vlády, podle níž by mělo Rusko vyvinout tlak na proruské separatisty, aby umožnili mezinárodní vyšetřování sestřelení malajsijského letadla nad Ukrajinou.

usměvavý a slintající...  Prostě pako

usměvavý a slintající… Prostě pako

Bohouš dokonce pravil, že „Rusko má odpovědnost za to, jak se chovají separatisté, kteří z jeho strany cítí jak vojenskou, tak politickou podporu“. Nechápu. Rusko se nevměšuje, jenom na něho furt někdo pokřikuje. Poslouchám-li prezidenta USA a jeho ministra zahraničí, nemohu se zbavit dojmu, že jenom melou pantem, žádných důkazů o vměšování Ruska nemaje. Naopak. Začínají se pozvolna objevovat indicie, které nasvědčují tomu, že vše bylo jinak, než ukazuje americko-evropská masírka mainstreamových medií.

Podle renomovaného amerického novináře Roberta Parryho to co viděly americké satelity, byla podle jeho zdrojů v CIA Ukrajinská armáda chycená „with smoking gun“ – s „pistolí, ze které se ještě kouřilo“ po sestřelu Malajského letadla. „Podle toho, co mi řekl zdroj, který mi v minulosti v podobných případech vždy podával přesné informace, mají americké zpravodajské služby detalní satelitní obrázky, s vysokým rozlišením, toho, co vypadá jako raketová baterie, která právě odpálila osudovou raketu – ale ta baterie na obrázcích vypadá jako baterie armády Ukrajinské vlády a vojáci mají Ukrajinské uniformy.“

„Poněkud mě překvapila některá vyjádření nejvyšších ukrajinských představitelů, že sestřelení bylo provedeno systémem BUK. V té době ještě nemohli vědět, jestli nedošlo k teroristickému útoku na palubě letadla,” tvrdí bývalý náčelník generálního štábu Jiří Šedivý. A do toho pravil Putin, Rusko by mělo posílit svou vojenskou moc. Ve stejné době jednali o dalších sankcích vůči Moskvě ministři zahraničí EU – na konkrétních opatřeních se ale nedohodli.

No, takže pravdu se asi tak brzo nedozvíme. Jediné co víme, že Boeing 777 letu MH17 leží v troskách v polích Ukrajiny. Schopnost a možnost ho sestřelit měly Ukrajina a Rusko. Všechno ostatní, včetně toho že byl opravdu sestřelen a nezřítil se z jiné příčiny, ač je to pravděpodobné, jsou spekulace postavené na mýtech, lžích, dezinformacích, zbožných přáních a propagandě.

loading...

Vrcholem ovšem je tento výrok: „Podle mého názoru by mělo (Rusko) jednoznačné garantovat, že se separatisté k tělům obětí budou chovat s dostatečnou úctou a pietou,“ myslí si premiér Bohuslav Sobotka.“ V oblasti mezinárodních vztahů, je to výrok hodný kreténa.

Zdroj: paulczynski.cz | Kráceno | Titulek redakční

loading...