Hamás páchá válečné zločiny, ale vyšetřován je Izrael

Proč? Jednoduchá odpověd. V Radě OSN pro lidská práva zasedají země jako Alžírsko, Čína, Kuba, Pákistán, Jížní Afrika, SAE, Venezuela, Kuvajt, Saudská Arábie… kde se určitě dodržují lidská práva, zvlášť v poslední jmenované zemi. A tak jejich argument zní „Ozbrojený boj proti okupantům Palestiny není jen právem muslimů, ale je přímo povinností všech muslimů.“ Hamás, který vyprovokoval válku svým neustálým raketovým ostřelováním civilních měst Izraele, podotýkám civilních oblastí, nikoliv vojenských, tak dle OSN je tady vše v pořádku. To, že používá přímo školy OSN pro svá skladiště raket, či nemocnice, nebo dokonce domy civilistů, asi taky je v pořádku.

Největší zrůda všech dob z Blízkého východu

Největší zrůda všech dob z Blízkého východu

Používat své vlastní obyvatelstvo jako živé štíty, opět v pořádku. Při útoku Izraelských vzdušných sil na pláž, předem upozorněným, takže byli varováni, se najednou objeví děti hrající si fotbal (samozřejmě práce Hamásu, aby oklamal svět jak Izrael zabíjí nevinné děti), údajně zase v pořádku.

A odpověd OSN je tak absurdní, cituji „mají malé území, je jasné že budou zasaženi i civilisté“. Takže OSN nám chce říct, že vše co dělá Hamás, raketové útoky na Izraelská města, válku trvající třetím týdnem, kterou vyprovokoval je normální, schovávat zbraně, odpalovací rampy mezi civilisty je prostě jen z důvodu hustě obydleného pásma, takže vlastně opodstatněná obrana, neboli jen obyčejná zbabělost. A Izrael, který musí bránit své obyvatelstvo, tak ostřeluje budovy, kde jsou sklady Hamásu ještě tzv. žiletkovým úderem, aby způsobil co nejméně škody na civilním obyvatelstvu, to je zločin.

Tady nejde o pravdu, o spravedlivé posouzení války, ale pouze o poškození Izraele z mezinárodního práva, díky velké časti antiIzraelské Rady OSN pro „lidská“ nebo spíše muslimská práva?

Zdroj: Blog autora