Podivná sdělení vrchního amerického idiota

Je velice zvláštní, jak moc se Spojené státy angažují ve vnitřním sporu Ukrajiny, jak moc jim záleží na vykradené zemi, teď navíc ještě na zničené její hospodářské části. Co najednou takový velký zájem? Amerika nikdy neprojevovala zájem o země se kterými by neměla nějaké skryté úmysly. Ale to se nejspíš projeví časem. Obamovo sdělení, že Evropa již ztratila trpělivost s Ruskem je vážně humorné. Evropa jen cupitá tam kam jí USA ukazují. Německo a evropští podnikatelé sice skřípou zuby, ale s největší pravděpodobností budou svoje obchody realizovat jinými cestami.

Černý diktátor z Bílého domu

Černý diktátor z Bílého domu

Evropa odnáší tento vlek, do kterého se díky servilitě zdánlivého partnera USA, který na její vedoucí představitele nasazuje odposlechy a šmíruje země pomocí svých tajných služeb. To není partnerství, ale čistě sólování Ameriky, které v podstatě nikdy o nic jiného nežli o sebe sama nešlo. Amerika sama nebude tak postižena narušením obchodních vztahů s Ruskem, tak jako Evropa. EU a její ministři, kteří se shodli na další vlně sankcí by se měli hluboce poklonit před Moskvou a říci „ Děkujeme, že jste na vyšší myšlenkové úrovni a neoplácíte nám stejným dílem!“ Proto se ti moudří pánové, kteří ženou EU do pasti, ať už s přijímáním Ukrajiny do unie, tak těmito hloupými sankcemi, které nic nevyřeší, tak chytře vyhnuli sankcím týkajícím se plynu.

Kdyby totiž Rusko bylo podobný magor jako USA a EU, tak otočí kohouty a v Evropě bude do půl roku obrovský problém. Kdyby to udělali nyní, pak si půjdu koupit hodně teplého oblečení, protože bych, nejen já, nebyl schopen zaplatit cenu plynu na topení. Jistě poškodilo by to i Rusko, ale je otázka kdo by déle vydržel. No schválně, znáte ze všech těch zemí, které udělují sankce, podobnou houževnatost jakou měli rusové ve Stalingradu? Tamní lidé zažili už hodně a jsem přesvědčen, že se umí v případě potřeby semknout a uskrovnit. Dokázali bychom totéž, kdyby se nám sáhlo na pohodlí? Dokázala by to americká veřejnost?

Pan Obama prohlásil, že sankce oslabí už tak slabé Rusko a hned vzápětí dodal, že to ale neznamená, že by mezi Washingtonem a Moskvou vznikala nějaká studená válka. Pan Obama, je buďto blázen, nebo při vyslovení této věty nepřemýšlel, nebo prostě jen lže a uklidňuje veřejnost, které se toto jednání moc nezamlouvá, neboť páchne velkým průšvihem, protože Rusko je pro Ameriku příliš velkým soustem, které si chce ukousnout. I my jsme byli v době minulé předmětem sankcí ze strany USA, embarga na desítky druhů zboží které byly zakázány do ČSSR a „ost bloku“ vyváženy.

Pan Obama si nejspíš ve své jednoduchosti neuvědomil, že už s první sankcí, kterou udělily USA a stáhly do této „hry“ i EU v podstatě tu studenou válku začal. Kam až ji bude schopen dotáhnout, Bůh ví. Ale zatím dělá vše pro to, aby částečně vymazal kus populace na planetě! Jen bláhově se však domnívá, že to jeho zem a lidi mine!

Zdroj: Blog autora | Titulek upraven redakcí