Havloidní břídil Černý bude platit statisícové odškodné, to bude zase v pražské kavárně jelit povyk

Černý o Knížákovi řekl, že je kriploidní ču*ák. Musí mu zaplatit sto tisíc. Bývalý ředitel Národní galerie Milan Knížák vyhrál spor s výtvarníkem Davidem Černým. Ten ho v dokumentu vysílaném v České televizi nazval „kriploidním ču*ákem“. Knížákovi bude muset zaplatit sto tisíc korun a 45 tisíc náklady na soudní řízení. Právo na omluvu Knížákovi přiznal už předloni pražský městský soud, podle něhož hrubý vulgarismus nepatří do oprávněné kritiky. Omluva ale měla být dostatečným zadostiučiněním. Černý-havloidní čurák v nadživotní velikosti

Odvolací senát vrchního soudu následně uznal i právo na odškodné. Nynější rozsudek je pravomocný, umělcův právník David Uhlíř však při odchodu ze soudní síně řekl, že v kauze zřejmě znovu podá dovolání.

Můžeme si o Knížákovi myslet co chceme. Ale kam bychom došli, kdyby každý kdo uhňahňá nějakou eurohovadinu (Entropa) směl vulgárně urážet jen proto, že někdo má jiné názory. To je ten model pravdaaláska? Vzpomínám si na mediální řev, když Klaus vyznamenal Knížáka.

Tehdy VK řekl: „Vždycky šel a jde i nyní svou cestou, nenechá se ovlivnit dobovou módou a přízní či nepřízní dobových kritiků, usiluje o své sebevyjádření a nutí nás, abychom k němu zaujali stanovisko my. Nikoli opačně“.

Zdroj: paulczynski.cz