Ruský miliardář šokoval svět a americké supy musel rozzuřit: Klidně zítra předám veškerý svůj majetek státu. Stojím za Putinem

Nebudu na prezidenta Vladimira Putina vyvíjet nátlak, aby v důsledku západních sankcí změnil přístup k Ukrajině. Sankce jen posílí podporu Putinovy politiky. Západ se přepočítal, když trestní opatření navrhl v naději, že vyvine nátlak na vnitřní okruh Putina a změní tak kurz Ruska ohledně ukrajinské krize. Zcela vylučuji, že ruská podnikatelská skupina bude ovlivňovat Putina. Vladimir Vladimirovič myslí jen na zájmy Ruska. Tečka. Zde nemůže být žádný kompromis. A nás ani nenapadne se proti tomu vyjadřovat.

Gennadij Timčenko

Gennadij Timčenko

Je naivní si myslet, že těmito metodami nás někdo může vystrašit nebo přinutit k ústupu. Z obav z odposlechu nepoužívám počítač ani mobilní telefon.

Mohu mluvit za sebe jasně a definitivně: Pokud je to nezbytné, hned zítra předám všechen svůj majetek státu. Nebo charitě. Aby to bylo užitečné.

Gennadij Timčenko byl mezi prvními ruskými byznysmeny, jejichž zasáhly sankce uvalené ze strany USA. Je ruským miliardářem, obchodníkem se zemním plynem a vlastencem.