Rusofobové se chovají jako nacisté

Čeští novináři, jejich čtenáři a mnoho dalších lidí ve společnosti má na první pohled ve všem jasno. Rusko, nebo cokoliv z Ruska je špatné. Přesně stejnou rétoriku nasadilo nacistické Německo a vedlo ji po celou válku! Je paradoxní, že čím je politika svázanější s politikou USA tím je protiruská rétorika iracionálnější a silnější. Kdyby to nebylo smutné bylo by to k smíchu. Konflikt na Ukrajině, do kterého USA zatáhl Evropu je klasickou ukázkou mediální války a propagandy. Většina mediálního prostoru, je zaplněna často nepodloženými výkřiky politiků, jejichž kvalifikace cokoliv hodnotit je často nulová. Vše je založeno jen na emocích nikoliv na faktech. To je klasická reakce člověka s fobií. Rasisty, nacisty. Ukrajinští nacisté

Nakonec ochota USA i Evropy, spojit se s ukrajinskými neonacisty a fašisty v rámci své snahy vyprovokovat Rusko k nějaké reakci je tolik zjevná, že ideologická ignorace i ze strany veřejnoprávních médií doslova páchne jako měsíc stará mrtvola. Reálný obraz je dlouhodobě ignorován, nevhodné informace se cenzurují nebo rovnou nesdělují. Používají se silná slova, právě pro vyvolání emocí. Stačí si přečíst několik článků v tisku. Není těžké v nich najít podsouvání emocí skrz použitá slova.

Pokrytectví, které z takových článků často odkapává je opět víc než smutné. Smutné je i to, že novináři něco takového píšou a lidé jim za to platí. Nejsmutnější na tom je, že propaganda nacistického Německa fungovala naprosto stejně. Když vidím jak se lidé skládají na bojovníky proti Rusku na Ukrajině. Vidím sbírku teplého oblečení pro bojovníky u Stalingradu. Stejně jako tehdy se nikdo neptá, jak je to možné a kde je pravda. Řada státních institucí přispívá ze svého rozpočtu. Tedy i z peněz daňových poplatníků.

Stačí říct že je to „proti Rusům“ je jedno, že podporují soukromé armády oligarchů, zahraniční žoldnéře a fašistické bojůvky. Nikdo se neptá a všichni nosí kabáty, aby jim nebyla zima. Tedy vlastně posílají peníze. Neptají se proč kyjevská armáda používá balistické střeli proti obydleným městům, civilním cílům. Proč tolik vojáků odmítá bojovat a utíkají přes hranice do Ruska. Proč pálí povolávací rozkazy a proč nechtějí bojovat proti vlastním lidem. Neptají se jak to tedy bylo s tím civilním letadlem. Proč se nikdo neptal, kde jsou záznamy, které kyjevská SBU tak rychle zabavila. Proč se novináři snaží pošpinit, ty co pracovali na místě, sestříhávají záběry aby to vypadalo jinak. Neptají se čtenáři, neptají se novináři a politici už vůbec ne.

Když ono je to tak prosté. Jak známo nacistické dogma, umožňuje svalovat vinu na vhodný cíl. Česká média se s buldočí zarputilostí drží Ruska. Je totiž daleko snadnější ignorovat media, píšící jiným jazykem. Snadno se skrývá význam slov když jim nikdo nerozumí.

Autor je členem Pirátské strany | Zdroj: Profil autora Parlamentnilisty.cz