Nacistické hrozby na Ukrajině jsou stále silnější. Ukrajnští nacisté získávají stále větší vliv

Není zcela jisté, kdo vládne Ukrajině dnes. Ale začíná se rýsovat, kdo jí povládne zítra. Tak se zdá, že na Ukrajině udeřila hodina „H“ Potom, co se strana Svoboda spolu s Kličkovou stranou Vlast pokusila svrhnout Jaceňukovu vládu, což se jim podařilo/nepodařilo (Jaceňuk sice znechuceně odstoupil, zástupci Vlasti a předseda Svobody Tahnybok sice na výzvu předsedy Rady jmenovali dominanta na úřad prozatímního prozatímního premiéra, ale o týden Rada jeho demisi zamítla a nastal chaos.

Tomáš Haas

Tomáš Haas

Často se setkávám s názorem, že Svoboda a Pravý sektor jsou malé strany, jejichž vliv přeháním. A po volbách, kde jim předvídají příznivci Kyjevské vlády zisk tak maximálně dvou procent, prý z Ukrajinské politické scény zmizí.

Já naopak tvrdím, že od samého počátku se nepřipravují na nějaké volby, připravují se na převzetí moci jakýmkoliv způsobem. A že ultranacionalisté politikou vykonávanou pod jejich vlivem rozpoutají občanskou válku a chaos.

Občanskou válku již rozpoutali. Chaos nastolili. Prozatímní vládu kterou nastolili po Majdanu svrhli a podařilo se jim z „prozatímní vlády“ udělat „prozatímní prozatimní vládu“. Také nikým nevolenou, ale o to víc prozatímní. Dvakrát tolik, jako ta předešlá.

A k čemu to?

Podívejme se na dnešní stránky Pravého sektoru.

3, srpna došlo v Oděse k medii nezaznamenanému střetu mezi policí a „mírumilovnými demonstranty“ z řad Pravého sektoru. Žádný mrtvý.

Cituji ze zprávy Pozorovací mise Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě:

V Oděse v noci 3. srpna pozorovatelé sledovali incident kdy skupiny „Majdan“, Pravý sektor“ a „Svoboda“, celkem asi 60 lidí, násilím zabránily koncertu ukrajinské zpěvačky, která přijala ruskou hudební cenu. Jejich protesty vyústily ve srážku s policií. Na místě bylo asi 150 policistů. Pozorovatelé zaznamenali že policie fyzicky intervenovala s protestujícími, někteří upadli na zem a pronásledovala jiné, kteří z místa utíkali. Policie hlásila, že 4 aktivisté a 4 policisté byli zraněni.

Druhý den, 4. srpna, pozorovatelé viděli asi 40 až 50 aktivistů „Pravého sektoru“ asi 50 metrů od budovy policejního velitelství v Oděse. Na místě byly policejní jednotky včetně speciální jednotky v počtu asi 120 a několika autobusů policistů v záloze. Velitel policie a jeh zástupce hovořili k demonstrujícím, kteří se pak asi po hodině rozešli.

Nic podobného demonstracím a nikdy nevyšetřovanými násilnostem, které vyvrcholily upálením a zavražděním desítek odpůrců režimu.

Tentokrát ale demonstrovali ti, kdo vládu sestavili, zaujali v ní nejsilnější pozice a pak ji svrhli.

Nedává to smysl?

Začíná to smysl dávat.

Pravý sektor v posledních dnech chrlí jedno západními medii ignorované prohlášení za druhým.

Jedno se týká těch „události“ v Oděse.

Na policejní zákrok vlastenci z Pravého sektoru reagovali zatím nejostřejším stanoviskem vůči vládě.

Vláda prý zasáhla nepřiměřenou silou a je potřeba bezodkladně zahájit hluboké lustrace v ministerstvu vnitra, bezpečnostních složkách a odvolat ministra v demisi. Ten by měl okamžitě rezignovat.

Bezpečnostní složky jsou podle Pravého sektoru (a ten by měl vědět, protože je od začátku kontroloval) plné vnitřních nepřátel, ruských agentů a zrádců. Je nutná čistka a samozřejmě jediný kdo jí může uskutečnit jsou strany Svoboda a Pravý sektor.

Do vězení se zrádci z řad bezpečnosti!

Podíváme-li se na dvě prohlášení, které od těch bouří v Oděse děli jen několik dnů, smysl toho všeho se začíná rýsovat.

Pravý sektor nevolá jen po reformě, nepostačí čistka.

Pravý sektor vyzývá ke svržení vlády a změně politického systému. K revoluci.

Jestli se někdo domnívá, že politické strany, jakkoliv mají malou občanskou podporu, které ovládají silové složky státu, které svým vlivem ovládají jeho vládu a které si vytvořily ozbrojené stranické útvary, budou čekat až prohrají volby a pak tiše odejdou ze scény a zmizí na hřbitově dějin, ať si vzpomene na rok 1948 u nás, na roli, kterou sehrál chaos po rezignaci ministrů, Lidové milice a paralýza armády pod ministrem Svobodou. Všechny tyto ingridienty jsou na Ukrajině přítomny, jen v ještě větších dávkách.

Postavte se do našich řad!

30. 7 2014

Ukrajinci!

Ukrajina dnes čelí dvojí hrozbě. Na jedné straně je zde útok vnějšího agresora, Kremlu, na naší zemi, okupace jednoho jejího regionu a snaha terorizovat Ukrajinský Donbas.

Na druhé straně je zde vnitřní nepřítel – oligarchové, neporažení Janukovičovci, komunisté a jiní, kteří jsou dnes u moci. Snaží se nás oklamat, oloupit a prodat. Jedinou cestou jak tomu čelit, je upevnit naší spolupráci.

Proto Pravý sektor vyzývá všechny, kdo mají obavy o osud našeho národa, ke společnému boji za spravedlivý revoluční řád. Na Majdanu jsme dokázali, že tam kde jsme jednotní, jsme silní.

Zveme všechny vlastence, kteří odmítají politické hrátky a dohody, sliby a „pohankovou kaši“ (v Ukrajinštině obdoba výrazu „Chléb a hry“), ale chtějí společná jednoduchá a čistá řešení.

Ukrajinci,

– braňme zemi proti agresorům, zbavme Donbas teroristů a Krym okupantů,

– zbavme vládu a byrokracii zkorumpovaných zrádců a úředníků,

– a změňme politický systém na pro-Ukrajinský, spravedlivý a transparentní!

Budujme společně jednotnou, suverénní a prosperující Ukrajinu!

Rodí se nová strana Pravý sektor, spojující pod svou vlajkou všechny opravdové vlastence.

Ty, kteří jsou připraveni bez jakýchkoliv dalších  okolků bojovat za spravedlnost, svobodný život, mír a prosperitu

Oznamujeme zahájení celoukrajinské kampaně pro nábor členů strany „Pravý sektor“

Každá regionální kancelář otevírá místa, kde každý  kdo se chce stát naším bratrem, může požádat o členství ve straně, nebo registraci, jako náš příznivec.

(následují adresy a telefonní čísla regionálních kanceláří)

http://pravyysektor.info/news/ofitsijne-zvernennya-pravoho-sektora/

Revoluce ovšem potřebuje revolucionáře.

Ti dosavadní jsou zavaleni úkoly, „Národní gardy“ bojují na východě Ukrajiny s teroristy.

A tak Pravý sektor pro revoluci, pro „obranu Ukrajiny před vnitřním nepřítelem“, zakládá ještě další ozbrojenou složku. Jmenuje se DUK – „Ukrajinský dobrovolnický sbor“.

Noví rekruti nebudou rozdělováni mezi dvě stranické armády rovnoměrně, <b>boj proti vnitřnímu nepříteli dostal prioritu a noví rekruti budou delegováni přednostně do DUKu,</b> „Národní gardy“ na východě jsou příliš z ruky, na armádu není spolehnutí a někdo musí proti Východním Ukrajincům bojovat. Těch teroristů a separatistů už jsou tam miliony.

A tak Pravý sektor bude verbovat, školit a nasazovat (doma) ještě jednu stranickou armádu.

Bude rozhánět demonstrace těch, kdi nevidí smysl svého života v zabíjení těch, kteří jim nic neudělali.

To je ale jen předehra.

Jejich hlavním úkolem je svrhnout zkorumpovanou zrádcovskou vládu, poslat do kriminálu zrádcovské úředníky, policisty a vojáky  a nastolit nový, revoluční řád, který Ukrajincům přinese jednoduchá a čistá řešení jejich problémů.

A udělá to tak, jako na Majdanu – silou.

A jsou si tak jisti, že se neváhají pod svá prohlášení podepsat.

A ať hledám jak chci, nenalezl jsem na stránkách Pravého sektoru jediný článek, jediný paragraf, jedinou větu, naznačující, že by se strana připravovala na volby.

Proč také nějaké komplikované volby. Chystá se k revoluci a má jednoduchá a čistá řešení.

Politická strana Pravý prospekt protestuje policejní násilí 3. srpna v Oděse

Brutální skupina bývalých příslušníků jednotky Berkut znovu prokázala neschopnost a neefektivnost nového vedení Ministerstva vnitra.

Ilegální a nepřiměřené použití síly proti mírumilovným demonstrantům demonstruje potřebu radikální reformy způsobů prosazování práva na Ukrajině. Události v Oděse znovu ukázaly potřebu hloubkové lustrace příslušníků police kteří se zúčastnili nejhrubších policejních zákroků.

Strana Pravý sektor vyžaduje:

Zahájit vyšetřování všech vážných zločinů kterých se dopustili zaměstnanci Ministerstva vnitra

Prověřit vztah všech zaměstnanců Ministerstva vnitra k separatismu.

Okamžité propuštění všech příslušníků bezpečnostních složek, kteří se dopustili zločinů proti občanům, zejména 2, května 2014 v Oděse a zahájit reformu bezpečnostních složek a lustraci jejich personálu.

Zároveň, ve chvíli kdy synové a dcery Ukrajiny brání její územní celistvost na východě, zrádci a zločinci v týlu, někteří v uniformě, okrádají Ukrajinu, tyranizují a týrají občany.

Arseniji Abakove – rezignuj!

Do vězení se zločinci v uniformách!

Sláva Ukrajině!

http://pravyysektor.info/news/politychna-partiya-pravyj-sektor-vyslovlyuje-protest-z-pryvodu-podij-3-serpnya-v-odesi/

Opatření k prosazení DUK

30,července 2014

Pravý sektor začíná vytvářet Ukrajinské Dobrovolnické sbory (DUK). Proto vyzýváme:

1. Všechny městské a regionální organizace Pravého sektoru s nejvyšší prioritou zahájit sbírky a mobilizovat jiné finanční zdroje pro DUK.

2, Zpráva o stavu sbírek z kampaně zaslat týdně Ústřednímu výkonnému výboru Pravého sektoru.

3, Dobrovolníci hlásící se k účasti na branně státní suverenity budou primárně zařazováni do DUK.

4, V závislosti na jejich vlastních možnostech budou informace o DUK, včetně informací o náboru dobrovolníků sbírce a dalších zdrojích, šířeny (tisk letáků a jejich distribuce), tak, aby se slovo o DUK dostalo do co největšího okruhu zájemců.

5, K vytváření sborů DUK, jejich formování a udržování, volejte pro informace na telefonní číslo +38 (096) 987-46-64 nebo pište na email: duk.ps.2014 @ gmail.com.

6, Bankovní účet pro vklady na konto DUK je Privat-Bank: 4149 4378 3335 0315.

http://pravyysektor.info/news/rozporyadzhennya-schodo-spryyannya-duk/

Zdroj: ePortal.cz