Okamura byl jako slon v porcelánu a jeho nevědomosti využila nenávistná hovada

Za poslední roky vyrostl strom pokrytectví do nebývalé výšky a bohatě plodí. Příčiny a důsledky se zaměňují, prkotiny zveličují a důležité věci potlačují. Politik, který řekne to, co si druzí myslí, je buď rasista nebo populista, případně kombinace. V případě Tomia Okamury dokonce zločinec. Myslím si, že výrok Tomia Okamury ohledně tábora v Letech, nebyl nejšťastnější. Ne z důvodu politické nekorektnosti, ale proto, že obsahoval nepravdivé informace. Záměrně nepíšu lži, protože si myslím (pouze myslím, neříkám, že jsme o tom přesvědčen), že Tomio Okamura se jich dopustil z nevědomosti a ne úmyslně. A myslím si to proto, že jsem měl sám stejné informace jako pan Okamura a až v souvislosti s jeho kauzou jsem si o Letech přečetl několik obsáhlých článků.

Tomio Okamura

Tomio Okamura

Pan Okamura prohlásil, že se nejednalo o koncentrační tábor, přičemž měl evidentně na mysli vyhlazovací koncentrační tábor. V tom se nemýlil, byť se špatně vyjádřil, takže z pohledu výrokové logiky byl jeho výrok nepravdivý, nicméně zamýšlené sdělení je z dalšího kontextu poměrně jasné. Stejnou větu v minulosti vyřklo několik politiků včetně tehdejšího prezidenta Václava Klause, nicméně to bylo v době, kdy mediální přetvářka nedosahovala takových rozměrů jako dnes, takže se to celkem rychle přešlo. Dále se pan Okamura mýlil v tom, že do tábora byli zavírání pouze problémoví Romové a to ne na základě etnického klíče, což je také částečně pravda, nicméně jen v první fázi existence tábora. Později hrála etnicita klíčovou roli, stále však platí, že v táboře nebyli vězni systematicky zabíjeni. Také jsem vyčetl, že část vězňů zemřela na pohlavní choroby, což rozhodně nijak nesouvisí s holocaustem. Tak a to je vše, čeho se zločinec Okamura dopustil a proč by měl neprodleně rezignovat na všechny své politické funkce.

Asi nejdůležitější je samotný fakt, že Okamura se svým výrokem nedopouští popírání holocaustu. Naopak sám se o romském a židovském holocaustu dále zmiňuje a bere ho jako fakt. Nepopírá ani to, že lidé v tomto táboře umírali, tvrdí jen, že nebyli vyhlazováni, což je dle mého soudu nejpodstatnější část sdělení a je pravdivá. Ostatně z celkového počtu Romů tam zahynula (nikoli byla zavražděna) „jen” čtvrtina, což je sice velká část, ale svědčí to o tom, že to vyhlazovací tábor nebyl. Okamura dále zdůrazňuje, že odmítá a odsuzuje jakékoliv násilí na lidech. To už ho ale není nijak směrodatné pro armádu pseudohumanistů či jeho politických odpůrců. Jízlivý Kalousek je uvnitř jistě rád, že Okamura tato svá slova pronesl a svůj kopanec si vychutnal mezi prvníma, byť sám není zrovna čestný muž, i když těžko říct, jak se chová za střízliva. Skutková podstata trestného činu popírání holocaustu tedy nebyla naplněna, ale rozhodnutí nechám činných orgánech.

Tento případ ale bohužel není ojedinělý. Poslední roky mám pocit, že počet nacistů je nyní nejvyšší v historii nebo se nám toto alespoň mnozí snaží namluvit. Stačí velice málo, abyste byli označeni za nacistu nebo druhého Hitlera. Někteří dokonce démonizují i označení “slušný Čech”. Řeknu vám toto. Pokud nějaký člověk má čistý trestní rejstřík, chodí do práce, nenapadá druhé lidi, nekrade a není neplatič, tak může třeba tleskat Vandasovi klidně i hýžděmi. Pro mě to pořád bude slušný člověk. A naopak budu vždy pohrdat zloději, úmyslnými neplatiči, násilníky a podobnými. Jestli vy to máte naopak, pak je to jen váš problém a klidně si mě nazývejte nacistou, já vás budu nazývat verbeží…

Já nejsem fanouškem Tomia Okamury. Nicméně tento člověk je pro mě pořád slušným člověkem a je úsměvné, jak se do něj opírá kdejaký kapsář či navrtávač nádrží, přičemž sám Okamura nikoho neokradl, nikomu neublížil a nic nezpronevěřil. Naproti tomu jsou zloději a podvodníci mnohdy vážené osobnosti a nikdo se nad jejich způsobem života nepozastavuje. Nevím, proč by člověk, který je společnosti celkově přínosem, měl být považován za něco horšího než ten, kdo společnosti k ničemu není.

Je zajímavé, že pseudohumanisté se velice často zastávají lidí, kteří byli třeba i opakovaně soudně trestáni, kdežto člověk, který je trestně zcela beze skvrny, je v jejich očích ta nejhorší pakáž. Já osobně nevidím žádný rozdíl v tom, když někdo někoho slovně “posílá do plynu” a někdo jiný někomu přeje, “ať ho rakovina sežere”. Jsou to naprosto stejně zlomyslná přání a jedno není horší než druhé. Je to prostě totéž. Přestaňme se přetvařovat a hrát si na to, že je to něco jiného.

Zdroj: Blog autora