Jako za bolševika: Pokrytectví politické korektnosti

Ukrajinská krize, muslimové, Prague Pride. Co mají tyto věci společného? Možná víc, než by se na první pohled zdálo. Co bylo jedním z hlavních rysů bývalého režimu? Byl to strach z projevení svého názoru. Lidé na veřejnosti přitakávali doktríně, i když ve svém nitru si mnozí mysleli něco úplně jiného. No a někdy mám podobný pocit i teď. Když se někomu nelíbí např. Prague Pride, tak je hned označen jako zpátečník a bigotní osoba. Když někdo nesouhlasí s adopcí homosexuálními páry, tak je zas označen jako homofob. Komu se nelíbí provokatérky z Femen, tak je nazýván prudérním křesťanem. Postupně dochází k autocenzuře a lidé navenek přitakávají, přitom mám zkušenost, že v soukromí si myslí zcela něco jiného.

"Milé děti, ti lidé byli cikáni." Zdroj: Kniha Josefa Lady

„Milé děti, ti lidé byli cikáni.“ Zdroj: Kniha Josefa Lady

Prague Pride mi připadá jako akce, která dělá homosexuálům medvědí službu (a potvrdil mi to nejeden homosexuál). Představte si člověka, který má vůči homosexuálům předsudky. Pak vidí průvod Prague Pride, muže oblečené jako ženy do růžových latexových šatiček, s umělými prsy a s botami na vysokých podpatcích. Co si takový člověk pomyslí? Asi něco o tom, že jsou to exoti a že měl pravdu. Jenom se ve svých předsudcích utvrdí.

Ohledně Ruska a Ukrajiny se poukazuje na rusofily, putinofily, Putinovy agenty, kremrole, kremlboty atd. Mění se jen témata, ale dehonestující nálepky zůstávají. Docela zarážející je, když největší bojovníci proti komunismu používají komunistickou rétoriku a své názorové odpůrce označují jako agent, nepřítel, zpátečník, atd.

Pokrytectví a používaní dvojitého metru je jedním z největších neštěstí dnešní společnosti. Putin podporuje separatisty (i když pro to nejsou důkazy) – to je hrůza, to je děs! Obama podporuje islámisty v Sýrii – prostě pohodička, no problem. Majdanisté v Kyjevě – paráda, bojovníci za svobodu. Separatisté na východě Ukrajiny – jasní teroristé. Muslimská studentka, která nezvládla maturitu – absolutní rasismus. Muslim, který zabíjel v židovské synagoze – to s islámem nemá nic společného. Rakety z Izraele – zabijácké! Rakety z Palestiny – mírumilovné. Když urážíte Islám – rouhání a šíření nenávisti. Když Islám uráží vás – svoboda vyznání.

I když se změnil režim, tak způsob lidského myšlení se nezměnil. Pořád se frčí s „hlavním proudem“ a kdo má jiný názor, je trestán nebo onálepkován. Představitelé hlavního proudu s ním ve skutečnosti ani nemusí souhlasit, ale strach z vybočení z davu je prostě silnější…

Válka je mír. Svoboda je otroctví. Nevědomost je síla.

Psáno pro ePortál | Zdroj: Blog autorky