Takzvaná policejní prevence na silnicích je jen buzerace a nepatří do demokratického právního státu, je to jasný pozůstatek totality

Tak k nám zase přichází Kryštof. Že nevíte co to je? To je policejní monstr-akce, při níž všechno v policejní uniformě „co má ruce, nohy a udrží plácačku v ruce“ vyrazí do ulic, aby vám zkontrolovali nač si vzpomenou. Jestli mě paměť neklame, „už žádné akce Kryštof“, slíbil šéf dopravní policie Tržil v Hyde parku někdy v polovině září 2010. Asi na to někdo zapomněl. Obnovují ho proto, že prý mrtvých na silnici je už příliš. Tak to by měli vyrazit tam, kde tyhle nehody hrozí. Obávám se, že místo toho to bude probíhat jako posledně. Uprostřed města stála za semaforem hned dvě policejní auta a asi 6 „Kryštofů“, kteří odchytávali v místě umožňujícím odstavení všechna auta, aby jim zkontrolovali doklady, lékárničku a reflexní vestičku.

Ilustrační foto | Zdroj: motorkari.cz

Ilustrační foto | Zdroj: motorkari.cz

Soudím, že to rozhodně přispěje k razantnímu úbytku smrtelných nehod. Podle zmíněného pana Tržila by slušní řidiči měli přestat vnímat dopravní policii jako svého pronásledovatele – a naopak by se měli začít bát opravdoví silniční piráti. Tak nějak to říkal. Bojím se, že místo toho budou zase manévry jako by honili teroristy, za účelem stupidní kontroly která není k ničemu, snad kromě vybraných pokut. Kontrolami dokladů, lékárniček a barevných vestiček se asi situace na silnicích nezlepší. Pak ať se nikdo nediví, že lidová tvořivost si policejní heslo „pomáhat a chránit“ přetvořila na „buzerovat a vybírat“.

Už vidím jak polorozpadlé žigulíky s naloženým šrotem jsou ponechány osudu a odporný zbohatlík v 8 let starém Bavoráku je zatčen, podroben domovní prohlídce a poté potupně oškubán o veškeré zlato byť to byly plomby nebo snubní prstýnky, protože neměl v lékárničce návod na dýchání z huby do huby.

A jak napsal přítel v jedné diskuzi: „Akce Kryštof“ vůbec nepatří do demokratického právního státu, je to jasný pozůstatek totality. Policie má lidi obtěžovat pouze tehdy, když k tomu má důvod, tj. když má konkrétní podezření nebo po někom pátrá. Nemá lidi obtěžovat na ulici preventivně. Každý, kdo toto podporuje, ať hodí volební lístek komunistům, bude tam u svých. A aby to bylo konzistentní, měla by policie také provádět hromadné osobní prohlídky a hromadné domácí prohlídky – určitě by při té příležitosti našla spousty drog či kradených věcí, třeba i nějaké nedovolené sbírky zbraní … vlastně je to trestuhodné nedopatření, že policie zatím smí buzerovat jen řidiče.

Zdroj: paulczynski.cz | Kráceno