Devianti v ulicích chráněni. Kritici těchto ohavností trestáni. Časy se mění. Kdysi byl Jonák potrestán, když propagoval diskotéku nahými slečnami, které vozil autem po Praze. Dnes deviatní prasta souloží přímo v ulicích

Internet je plný tvrzení, které jsou spíše pomluvami. Je snadné tak někoho poškodit a když se soudně brání, často prohraje. Protiargumentem je totiž svoboda projevu. Upozornění: blog obsahuje na internetu veřejně přístupné fotografie, zobrazující nahotu a netradiční sexuální praktiky. Prokázat, že pomluvy skutečně někoho poškozují je vcelku pracné a hlavně drahé. Potřebujete totiž kvalitního advokáta. Stejně tak je to s projevy rasismu, či urážkami menšin, i těch sexuálních. Jenže, co s tím, když se neměří stejným metrem? Před lety romští pachatelé mlátili svou oběť násadou od krumpáče a hrozili, že jí vypíchnou oči a řvali na ní přitom, že je „bílá svině“. Soud ale konstatoval, že jejich konání nemělo rasový podtext a tresty snížil na minimum. Na druhou stranu prodavačka zažila opakované vykrádání obchodu tlupou romských dětí a tak, když znovu tato tlupa vtrhla do obchodu, poslala na ni ochranku, aby je vyvedla. Byla postižena za rasovou diskriminaci. To jsou dohledatelná fakta. To je spravedlnost v ČR.

Deviant v ulicích Prahy

Deviant v ulicích Prahy

Festival Prague Pride vyvrcholil „průvodem hrdosti“ 16. srpna z Václavského náměstí. Pochod měl i své odpůrce, souběžně se konal například pochod Mladých křesťanských demokratů, kteří poukazují na to, že česká společnost dostatečně nehájí zájmy tradiční rodiny. Nelíbí se jim snahy o uzákonění adopcí homosexuálními páry. Akci podpořilo Hnutí pro život, které rovněž nesouhlasí s oslavou homosexuality. Nad akcí převzali záštitu místopředseda vlády Pavel Bělobrádek a poslanec Evropského parlamentu za KDU-ČSL Tomáš Zdechovský. Někteří protestující nesli transparentty, jako například zde:

B8.jpg

Stejný protestní transparent se objevil na fotbalovém utkání Sparta – Baník Ostrava v pátek 15. srpna. No a v neděli 18. srpna přinesla naše „objektivní“ veřejnoprávní ČT zábery na tento transparent s tímto tvrzením: „Část fanoušků fotbalové Sparty urážela sexuální menšiny. A to na transparentu, který se objevil na tribuně během pátečního ligového zápasu.“ Tedy nikoli vyvážené nekomentované zpravodajství podle zákona, ale rovnou tvrzení a tedy „návod“, co si má divák myslet. Prý fanouškům či Spartě hrozí postih. A veřejnoprávní ČT za to, že namísto objektivního zpravodajství používá nepodložené komentáře, postih nehrozí?

10304794_672467979506656_9034439346364617605_n.jpg

Nejsem právník, ale nemyslím si, že konstatování: „tři barvy stačí drahoušku“, kohokoli uráží. Je to nevulgární vyjádření názoru. Nevím jak na Spartě, ale při pochodu Prague Pride policie zajistila 11 protestujících lidí pro podezření ze spáchání přestupku. Nicméně vloni ani letos pro spáchání přestupku žádného z účastníků Prague Pride, zobrazených na fotografiích níže, nezadržela, přestože přestupek spáchali:

995080_606058999515267_1292940424532697587_n.jpg

B11.jpg

B15.jpg

B18.jpg

1544090.jpg

Z1.jpg

Nejsem konzervativní ani úzkoprsý. Pochod Prague Pride by byl v pořádku, pokud by nesklouzával čím dál víc k prosazování ideologie homosexualismu a netradičních sexuálních praktik. Byl by v pořádku, kdyby se na něm nepropagovalo travesti, Ponyplay, či jiné BDSM praktiky včetně spankingu. Nevím, možná na tom příštím na sebe lidé budou i močit. Kdysi policie stíhala Jonáka za přestupek, když v rámci propagace své diskotéky vozil v kabrioletu figurantky nahoře bez. Jenže když gayové na Prague Pride ukazují své pinďoury a nechávají se bičovat, či lesby nosí náhubky či koňské hlavy, nebo obnažují ňadra, to je zřejmě v pořádku. Jsou přece utlačovaná menšina. A jsou dvě spravedlnosti. Prosazuje se adopce dětí homosexuály, protože prý jsou krácena jejich práva. Zeptal se někdo dětí, zda se jim bude líbit tatínek v lodičkách, nebo jestli, když budou mít dva tatínky, nebudou krácena jejich práva?

Možná se přihlížející policisté báli zasáhnout, aby nebyli obviněni z útlaku sexuální menšiny. Ilorenzo.jpg.gif kdyby, pak tu ale něco není v pořádku. Nejsem si jist, jak pochodu přihlížející rodičové dětem vysvětlovali, že ukazovat na veřejnosti pinďoura a nechat se přitom bičovat, či nosit náhubek nebo koňskou hlavu je normální, protože respektování sexuálních menšin je samozřejmostí. Když nic jiného, tak si myslím, že podobné projevy příliš tu pochybující část veřejnost nepřesvědčí o „normálnosti“ aktérů a rozhodně nepřispějí k uzákonění sňatků homosexuálů, či jejich právu na adopci dětí. Tak, snad za svůj názor, na který mám zatím ještě právo, nebudu postižen, jako ti fanoušci Sparty.

Propagace radosti homosexuálů je v pohodě. Ale propagace BDSM, Ponyplay, spankingu a obnažených ňader či genitálií za bíleho dne i před našimi dětmi a pod záštou velvyslance USA a primátora Prahy? Líbí se vám to?

(foto Vít Hassan, supporters.cz a obrázky google)

Zdroj: Blog autora