Bude nás stát za chvíli šmírovat i v ložnici?

Aniž si to uvědomujeme, jsme téměř 24 hodin denně pod dozorem „velkého bratra“. Na ulicích, v obchodech i ve firmách jsou kamery, které nás snímají bez našeho souhlasu. Ano, ty kamery jsou nutné kvůli bezpečnosti. A co naše bezpečnost a naše soukromí? Když někdo krade a vy jej natočíte a případně zveřejníte, hrozí vám postih, protože jste zloděje zveřejnili bez jeho souhlasu. Takže stát hájí práva zloděje a nehájí nedotknutelnost vašeho soukromého vlastnictví. Ve světě sílí tlak na zrušení papírových a kovových peněz a stoupá tlak na zavedení bezhotovostních plateb. Tedy vás kdokoli bude šmírovat, ve chvíli, kdy jste třeba vykonávali potřebu a zaplatili na veřejných záchodcích pětikorunu.

Šabatová - Ombunsmáňa

Šabatová – Ombunsmáňa

Komerční společnosti bez vašeho souhlasu nakupují důvěrná data. Monitorují vaše popelnice, aby zjistily, co konzumujete, co vyhazujete, stejně tak je to u vašich nákupů kartou. Vy ty informace poskytujete bez vašeho souhlasu a vašeho vědomí a přesto jsou prodávány dál tak, aby vás pak společnost, která je nakoupí, mohla oblažovat (v lepším případě) nabídkou svých produktů či služeb. Stejně tak jsou nakupována data o vašem pohybu prostřednictvím mobilu od mobilních operátorů. Kdokoli tak může mít přehled, kde se pohybujete.

Potom ten, kdo taková data nakoupí, vás může kdykoli vydírat, že jste navštívili erotický privát, sexshop, jeli za milenkou, či v zaměstnání sekli „áčko“. Aniž si to uvědomujete, většina vašeho času, vašeho pohybu, vašich plateb, potřeb, zájmů, je monitorována. Bez vašeho souhlasu a vašeho vědomí. Monitoruje se, které stránky navštívíte na internetu a tak se ví, oč máte zájem, co vás baví, ale i co vás trápí. Leckdy to hraničí s hyenismem, protože se monitorují i úmrtí a informace se předávají dál. Žně pak mají pohřební ústavy, ale i firmy, které obchodují s tělesnými orgány.

Nevěříte? Inu, pokud prokazatelně neprezentujete to, že nesouhlasíte, aby s vaším tělem nebylo po smrti nakládáno ve smyslu využití použitelných orgánů, pak se klidně stane, že je po smrti vaše tělo doslova vykucháno. Když nic jiného, použijí se kosti. To už je sice extrém, ale je. Když už nejste, nevíte o tom. Ale spousta věcí se děje, když jste. Velký bratr ví, zda používáte antikoncepci, či prezervativ. Stačí rozbor odpadní vody, nebo monitoring popelnice. Vše o čem píši, je pak využito, spíše zneužito pro zisk jedněch, na úkor jiných – tedy na úkor váš.

Veřejný ochránce práv by měl hájit zájmy občanů tam, kde se jim děje příkoří, kdy nenalezli obranu proti němu. Měl by hájit vaše práva, vaši svobodu. Veřejná ochránkyně práv, paní Anna Šabatová však nehájí práva občanů této země, ale naopak je omezuje. Prosadila do novely zákona o zdravotním pojištění to, že zdravotní pojišťovny budou smět nahlížet na data o partnerech a rodinných příslušnících svých klientů. Přitom ty, alespoň tedy VZP, o to podle slov mluvčího VZP Oldřicha Tichého nestojí !!! . Takže paní Šabatová lobbuje za ostatní komerční pojišťovny?

Velký bratr vás sleduje na každém kroku a leze vám do soukromí. Že mu v této činnosti pomáhá ombudsmanka Anna Šabatová je alarmující a vyvolává to otázku, zda nějaký soukromý subjekt za takovou iniciativu ombudsmance nezaplatil už jen proto, že její návrh neposiluje vaše práva a soukromí, ale omezuje je. Už jen proto, že ombudsmanka Šabatová zasahuje do vašeho soukromí. Pokud o vás velký bratr bude vědět vše, budete vydíratelní, budete ovladatelní, aniž byste si to uvědomili. Mimo jiné, návrh paní Šabatové nahrává lékárenské lobby, která může profitovat z vašeho neštěstí – třeba z vážného onemocnění vás, či člena vaší rodiny.

Iniciativa ombudsmanky Šabatové, která lobbuje za zájmy komerčních subjektů je zcela nepřijatelná, alarmující a podle mého by měla být Šabatová odvolána ze své funkce bez ohledu na to, jak bude svou iniciativu zdůvodňovat. Protože velký bratr nesleduje jen vás, ale i vaše blízké, i vaše děti a komerčně tyto informace zneužívá. Platíte všude kartou? Nedělejte to! Vyplňujete různé formuláře a dotazníky? Nedělejte to! Až vaše dítě bude chtít třeba nový tablet, může to být proto, že se velký bratr díval na to, co si prohlíží v počítači. Až vám přijde nabídka na viagru či zpevnění poprsí, může to být proto, že vás někdo sledoval v koupelně či ložnici, nebo monitoroval váš odpad či popelnici.

Financujeme tento stát z našich daní, aby vy(z)volení měli co rozkrádat. Stát nám má zajistit soukromí a bezpečí. Má nám hradit v důchodech zlomek toho, co jsme mu odvedli poctivou prací. Místo toho nás odírá, trestá za prosperitu daněmi třeba z nemovitostí a leze nám do soukromí. A ombudsmanka Šabatová lobbuje za komerční zájmy a to, aby nás velký bratr sledoval na každém kroku. Tohle opravdu chcete?

Zdroj: Blog autora