Pomoc Novorusku je nutná! Co by to bylo za Rusko, kdyby jim nepomohlo?

A nevykládejte mi zde prosím, že žádné Novorusko neexistuje. Jako uznaný subjekt mezinárodního práva samozřejmě ne, ale kolik takových subjektů již na světě bylo? Namátkou mohu uvést třeba Spojené státy americké, Československo a třeba také samostatné Kosovo, že? I když tím se příliš nechlubíme, že bylo nutné zabít bombardováním skoro tisíc lidí, aby vzniklo. Zde se neustále prská, že Rusko pomáhá tzv. separatistům. Samozřejmě, kdybychom jim chtěli dát hezký a ušlechtilý název, tak jim budeme říkat „Bojovníci za svobodu“ „Národně osvobozenecké hnutí“ a tak podobně. Ale, protože nám vůbec, ale vůbec politicky nevyhovují, tak to jsou v lepším případu separatisté a v horším teroristé. A proč jsou tací? Protože nám hodili vidle do našich, tedy USA-NATO-EU plánů.Novoruská vlajka

Ty byly tak křišťálově jasné a čisté, jako kdysi Grossův byt. Vyvoláme, a ne, že ne, v Kyjevě vzpouru. Jistě, zdejší agitátoři budou prskat, že to byla vzpoura zezdola. Možná. Možná, že zpočátku. Pak jsme ale ucítili krev. Krev, samozřejmě v pomyslném slova smyslu, krev tekoucí z narušené obranyschopnosti Ruska. Ve snížení jeho vlivu ve světě. Prostě ve zbavení se obtížného geopolitického konkurenta tak, abych byl, tedy především USA, pánem světa. Již nikdy více nějakých ruských základen v Sýrii a jinde. Prostě a jednoduše Rusko oslabit a zatlačit. Snížit jeho mezinárodní vliv a váhu. A pouze dementní nebo senilní prezident, a tím Vladimír Vladimirovič Putin, jistě není, by toto připustil.

Ukrajina je nepřirozený slepenec částí různých států. V diskuzi to někdo psal. Polsko, Maďarsko, Československo a Rusko by teoreticky měly nárok na část jejího území. Je to ještě horší slepenec než bylo Československo. To alespoň z velké části vzniklo na územích Koruny české, ale na Ukrajině nic takového nenajdeme. Je proto zcela logické a přirozené, že se Ukrajina štěpí a jen nějakým zázrakem může v současné podobě přežít. Východ se pokusil odštěpit. Kyjev na to odpověděl násilím, vraždami. Tak to snad mělo Rusko a Putin trpět? Dejte si prosím studenou sprchu, jestliže si to myslíte.

Já musím říci, že jsem se mýlil, myslel jsem, že při současném stavu kyjevského násilí musí Rusko na Ukrajinu vletět a srovnat tam poměry do mírového uspořádání. A ruská pomoc „separatistům“. Byli by idioti a zbabělci v jednom, kdyby svým spoluobčanům nepomohli. A to říkám zcela otevřeně, že jsem pro každou pomoc bojovníkům na Východě Ukrajiny takovou, aby násilníci z Kyjeva byli z této části země vypuzeni a mohlo nastat jednání o novém státoprávním uspořádání Ukrajiny.

Kadáffího bylo třeba bombardovat, protože násilím potlačoval povstání na svém území. A Kyjev dnes bombarduje své občany jak o život a je to správné. Cosi je v našem uvažování shnilého, že? Jendou se hodí to a podruhé zase ono. Podle toho, jak to vyhovuje našim, tedy americkým zájmům. A proto si myslím, že v rámci zachování co nejvíce životů východoukrajinských občanů je každá pomoc příliš malá.

Zdroj: Blog autora