Český unikát: Politici bez kmotů a kmotři bez politiků

Bohuslav Sobotka před časem prohlásil, že je ČSSD bez kmotrů. Já bych ten výrok poopravil, že ČSSD (i ostatní strany) jsou zatím bez politiků, kteří by byli usvědčeni z toho, že jsou placeni kmotry. To však neznamená, že placeni nejsou. To, že exhejtman Rath to dělal tak pitomě a okatě, až byl polapen, neznamená, že to jiní nedělají také, ale chytřeji. A navíc Rath taky přerůstal ČSSD přes hlavu, tak je otázka, zda jeho zatčení nebylo „na zakázku“. Jsem přesvědčen o tom, že pokud ne policie, tak BIS bezpochyby ví o starostech, hejtmanech, ministrech a možná i premiérech, kteří se podílí na rozkrádání tohoto státu a asi jich nebude málo. BIS ví, že tento stát ovládá Mafie, která ovládá politiky, policii, státní zastupitelství, soudy. Je to známo z veřejně přístupných částí posledních zpráv BIS, která v nich toto konstatovala. Proč žádný premiér nepráskl rukou do stolu a nepožadoval: „šetřete, obviňujte, trestejte“? Proč to nepožadoval prezident Zeman, když si onehdy pozval pana Ištvana na Hrad?

Prokurátor Ištván a regulérní pacient kliniky pro duševně nemocné

Prokurátor Ištván a regulérní pacient kliniky pro duševně nemocné

Proč se tyto věci nešetří, proč BIS nepředá poznatky policii, ministru vnitra, spravedlnosti, premiérovi, prezidentovi? Důvody mohou být dva. Jedním z nich může být to, že Mafie tento stát opravdu ovládá tak dokonale, že zabrání jakémukoli postihu tam, kde by ji ohrozil a naopak, vyvolá postih tam, kde jí to vyhovuje, aby zlikvidovala konkurenci. Druhý důvod popisoval expolicista, odvolaný z případu „vora v zakoně“ a později nadřízenými postihovaný. Popsal, že zásah sice rozbije část struktury Mafie, ale ne celou Mafii. Zásah tak způsobí, že je struktura Mafie varována, přeskupí se, či je nahrazena novou a pak trvá mnoho let do té nové proniknout a monitorovat ji. A tak je prý výhodnější pouze monitorovat páchání trestné činnosti a nechat ji probíhat, než zasahovat. Platí to tedy i pro rozkrádání státu?

Pamatujete na projev exhejtmana Ratha ve Sněmovně za doprovodu policejní eskorty? Zazněly tam dvě zásadní věty, které možná měly být veřejným varováním kmotrům a politikům, že „jestli mne nepustíte, budu mluvit“. První bylo konstatování, že státní zástupkyně Bradáčová bude jistě povýšena. Stalo se. Druhá, vyslovena jakoby „mezi řečí“, že jde o financování ČSSD (a politických stran jako takových). A nastalo ticho po pěšině, jen pan Paroubek (či jeho žena) koupili autorská práva na knihu. Exhejtman Rath vyslal varování a o financování (nejen) ČSSD a nakonec o něm nepromluvil. Odměnou mu možná bude trest pouze do výše trvání vazby a pak zázračná kariera lékaře – podnikatele, kdy během pár let stejně zázračně zbohatne třeba na dodávkách léčiv či přístrojů, nebo postaví další „protonové centrum“. Pokud se tak stane, vznikne „neprokazatelné“ podezření, že nejde o podnikatelský um, ale o legalizaci úplatku za mlčení.

Rath bude po „zásluze“ odsouzen a Sobotka, který podle mého okradl stát o 40 – 60 miliard prodejem OKD kamarádovi Bakalovi, zůstane premiérem a tak vymýšlí nová politická hesla a posílá své PR na Haška kvůli majákům na autě. Je stíhán exředitel nemocnice na Homolce, jsou šetřeni pánové Dalík, Janoušek a Rittig. Jak by ale tito lidé a jim podobní, novináři a veřejností označovaní jako kmotři, mohli vydělávat na městských, krajských či vládních zakázkách bez spolupráce politiků, kteří „rozhodují“? Jak to, že vedle „kmotrů“ není stíhán žádný politik? Podle prohlášení organizací, zabývajících se korupcí, se v této zemi ročně rozkrade 100 miliard, tedy to, oč je rozpočet deficitní. Jsme zřejmě jediným státem na světě, kde kmotři vydělávají pouze náhodně na „chybách“ politiků a bohatnou a pak ti politici náhodně zázračně bohatnou po skončení politické kariéry. Jejich bohatnutí ale budí spíše dojem splácení úplatků.

Jsme státem, kdy politici zázračně bohatnou bez kmotrů a kmotři zázračně bohatnou bez politiků. To jde? Že je to blbost víme všichni, jen k pánům Ištvánovi a Šlachtovi se to zřejmě nedoneslo. Třeba jim Mafie vypnula internet, aby nezjistili o čem se píše. Nebo prostě nesmějí. Nebo jen monitorují a nezasahují, aby nerozbili tu strukturu, kterou by pak nahradila jiná, nečitelná. Tak je to správné a tak to má být. Lidi to budou vědět, policie to bude vědět a spolu s BIS bude monitorovat. Tak jen hlavně tiše, abychom to monitorování, jak se tu každoročně rozkrade sto miliard, nějak nepokazili. Vítejte v ČR, světovém, unikátu, kde kmotři bohatnou bez politiků a politici bez kmotrů. Zřejmě demokracie, kapitalismus a právo v ČR znamená, že dnes znamená zítra….nebo včera? Jak je to, mazánku a kolibříku?

No, jen by se politici neměli divit, že lidi nechodí k volbám. Protože lidi už dávno pochopili, že kdyby volby měly šanci něco změnit, tak by je dávno zrušili. Lidé vidí, jak se na pronájmech od státu za hubičku a jejich následných dalších pronájmech za tržní ceny „vydělávají“ stovky milionů ročně a na IT se rozkrádají miliardy. Bez práce, stačí si zavrkat do telefonu „mazánku a kolibříku“. A tak zcela logicky lidi nechtějí platit daně, protože ví, že se potom rozkradou a tak tak pochopili, že daleko víc, než oni jej, ten stát okrádá je a i proto nejdou k volbám.

Zdroj: Blog autora