Jaceňuk je buď šílenec a nebo mu nikdo neřekl o Kosovu

Vystoupení Arsenije Jaceňuka na zasedání OSN v New Yorku mělo jedno velké téma, a tím byl jeho návrh, aby se nerušily sankce uvalené na Rusko západem. Jako odůvodnění svého návrhu Jaceňuk použil argumenty, že Krym je stále v moci Kremlu. A dokud prý Ukrajina nezíská plnou kontrolu právě nad Krymem nemají západní partneři sankce rušit nebo zmírnit. Nevím zda vůbec Jaceňuk tuší komu tyto své návrhy předkládá? Pověděl mu vůbec někdy někdo o Srbsku a Kosovu? A nebo svým návrhem myslí i to, aby se Kosovo navrátilo Srbsku a NATO se přemístilo z jeho území někam jinam? To ale jaksi zahrál na velmi citlivou strunu svých nových partnerů jak je nazývá.

Nacistický pučista Arsenij Petrovič Jaceňuk

Nacistický pučista Arsenij Petrovič Jaceňuk

Rusko po referendu na Krymu si nárokuje a bude nárokovat své zájmy s argumentem právě směrem ke Kosovu a jako největší trumf v ruce má styl přerozdělení moci na zmiňovaných územích. Ten jak všichni dobře víme byl v mírovém stylu a bez jediného výstřelu. Čili že s přihlédnutím k tomu jak v Kosovu KFOR nečinně přihlíželo řádění a vraždění, se zabrání Krymu může skutečně jevit jako osvobozující akt.

Ale to jsem hodně odbočil. Myslím si, že pokud je západ připraven k jednáním se Srbskem o navrácení Kosova, pak by mohl přijít na řadu i Krym. A já myslím, že i tohle Jaceňuk moc dobře ví a proto s tímto bláhovým návrhem pokrývá odůvodnění sankcí proti Rusku. On si totiž pan Jaceňuk moc dobře uvědomuje, že Krym je v nenávratnu pro Ukrajinu ztracen. Ale nyní může Krym oligarchům a nacistům, kteří se podílejí na chodu Ukrajiny v současné době posloužit jako jakási páka na Rusko a jeho destabilizaci pro partnery z USA a EU.

Pokud USA a NATO dalo směr a nový rozměr osvobozujícím akcím jako byl útok „Operace spojená síla” v Kosovu, pak opravdu nechápu jak by mohly chtít napadat mírumilovné zabrání Krymu. V tom mi opravdu chybí logika a navíc, a to se budu opakovat na Krymu se uskutečnilo referendum, které ukázalo, že krymští chtějí jíst ze společné misky s Ruskem. A pokud mě paměť neklame, tak v Kosovu se demokraticky ve jménu osamostatněného Kosova mučilo a vraždilo.

Takže jsem hodně moc zvědavý na odpověď pro pana Jaceňuka a jeho kámoše ze strany OSN. Ale myslím, že je to všem jasné.

Zdroj: Blog autora