Proč se Rittig směje? Protože na něj útočí Kašpárci

Tak nám zase zatkli Rittiga. A zase pustili. Už potřetí. Jak konstatoval v Reflexu JXD: Trapná policejní štvanice na Rittiga. Pro policisty jakoby byla důležitější mediální prezentace toho, jak jsou hustý, než důkazní situace v konkrétních causách. Příkladem je halasné zadržení a následné propuštění lobbisty Iva Rittiga koncem minulého týdne. Byl zadržen a vzápětí propuštěn již poněkolikáté v tomto roce. A jako vždy, nezapomněl sarkasticky zesměšnit své odpůrce na Twitteru.

Petr Paulczynski

Petr Paulczynski

„Zdravím všechny na Twitteru, sorry za drobnou pauzu, ale na cpz nemají na chodbě internet :-)“

Ivo Rittig určitě není žádný svatý za dědinou s byznysem čistějším než křišťál. Kdyby na druhé straně nebyli Kašpárci, jistě by se něco našlo. Ale tohle není nic jiného než jakési obskurní PR, navíc v období před volbami, takže se naskýtá otázka Cui bono. A stejně jako v kauze Nagyová a spol – teatrální monstrózní akce. Chlapa, který dlouhodobě spolupracuje, dokonce se vrací ze svého Monaca vodí v poutech, když ho předtím vytáhli z postele, jakoby vraždil nebo přepadl banku. Národu je tak servírován jako sprostý podezřelý řečeno slovy inspektora Trachty. Bohapustá buzerace.

1ivo.jpg

A když už mají hóódně prázdný ruce, tak ho aspoň na víkend šoupnou do cely předběžného zadržení. To má asi za ty svý výlety do Monaca. Hergot, jestli něco provedl, tak ho zavřete. Ale to musíte mít hoši něco v rukách, jinak je to bohapustá buzerace a výsledkem bude, že chlap kterýmu jste nasadili psí hlavu nakonec bude lidem sympatický.

Protože místo gaunera, co krade jak se ho snaží za vydatné pomoci mainstreamu vykreslit lidi uvidí, že si na něm někdo honí jenom své triko metodami jak z amerického béčkového filmu. Jak napsal publicista Štěpánek: Zda je Rittig gauner, nevím. Možná ano, možná ne. Třeba se jen pohybuje na hraně zákona. Ani gauner by ovšem neměl být policií, respektive státním zastupitelstvím tímhle přitroublým způsobem šikanován, nemluvě o (jeho) advokátech. Dnes to dělají sprostým podezřelým, zítra to bude normou pro zacházení s námi všemi.

Zdroj: Paulczynski.cz | Kráceno | Titulek redační