Hlupák nebo lhář? Slávku, jsi dost velký na to, abys věděl, že lhát se nemá

Politici před volbami vždycky slibují a pak většinou neplní. Chápu, že pokud partaj nevyhraje volby a zůstane v opozici, nemá jak slibované prosadit. Ale když se o dodržení slibu vítěz ani nepokusí, pak je to podvod. Bohuslav Sobotka před volbami mimo jiné sliboval, že změní (tedy zruší) zákon o církevních restitucích a dosáhne s církví dohody. Musel ale vědět, že k tomu katolická církev nikdy nepřistoupí a navíc, že je to po právní stránce nerealizovatelné. Tedy, pokud sliboval nerealizovatelné, pak vědomě lhal. Lhal proto, aby ČSSD vyhrála volby, za které získá jak příspěvek od státu, tak politickou moc. Šlo tedy o podvod věřejného činitele s majetkovým prospěchem?

Další chovanec z ČSSD

Další chovanec z ČSSD

Ale to nebyla jediná „předvolební“ lež Bohuslava Sobotky. Sobotka sliboval, že zajistí 200 000 pracovních míst a zatím „nezajistil“ možná ani jedno. Jako exministr financí musel vědět, že ani oživený hospodářský růst rychlé snížení nezaměstnanosti nepřinese. Je to věc dlouhodobá a vyžaduje strukturální změny. Sliboval, že sníží daně na pleny, přestože musel vědět, že je to nereálné a tak lhal mladým rodinám a matkám.

Další lež, kdy Sobotka prohlásil: Pevně věřím, že komunální a senátní volby vyhrajeme, to je jednoznačný síl soc.dem.“ Šéf ČSSD nezaregistroval fakt, že jeho strana oslabuje, čehož důkazem bylo poslední hlasování do Evropského parlamentu. Nechce se mi ale věřit, že český premiér neumí ani počítat. V roce 2008 získala ČSSD ve volbách do Senátu až 23 mandátů z 27 možných . Letos na podzim se bude volit ve stejných obvodech jako v roce 2008. Že sociální demokracie nemůže podobný výsledek obhájit, je jasné i Sobotkovi. Vždyť jeho 8 senátorů změnilo politickou stranu. ČSSD zcela jistě získá daleko méně než 23, respektive 15 mandátů. Výhra to rozhodně nebude, bude počítat pouze ztráty. Ale Sobotka má hroší kůži, když ani třetí místo ČSSD v eurovolbách nepovažuje za prohru.

Nezdražíme elektřinu – další lež Bohuslava Sobotky. Evropským parlamentem odsouhlasené navýšení podpory obnovitelných zdrojů energie drasticky zdraží elektřinu a vynutí si další dotování projektů typu solárních elektráren. V ČR vloni padlo na podporu obnovitelných zdrojů energie 37 miliard korun. Nový závazek EU tuto podporu může navýšit až čtyřnásobně. Do roku 2030 se mají snížit emise skleníkových plynů o 40 procent, podíl obnovitelných zdrojů energie se má zvýšit na 30 procent a energetická účinnost se má zvýšit o 40 procent a všechny tyto cíle mají být právně závazné. Jako jednu z priorit sociální demokracie zmínil Sobotka nezdražování elektřiny, ale europoslanci za ČSSD návrh EU, který elektřinu drasticky zdraží, podpořili. Takže Sobotka opět voličům lhal a ČSSD tak nastartovala další solární megatunel, který zaplatíme my. Zbývá již jen připomenout některé „pikanterie“ pana premiera z minulosti:

Třeba to, jak Sobotka přes „prostředníka“ prodal OKD a byty pod cenou 40 – 60 mld., odpustil bez vysvětlení vybraným firmám daně ve výši 115 mil. Rozporuplná byla i privatizace společnosti Unipetrol. Sobotka jmenoval stranického kolegu Jaroslava Tvrdíka do čela Českých aerolinií bez výběrového řízení a jak jsou na tom dnes ČSA? Spolu s ministrem průmyslu Milanem Urbanem prosadil odvolání Jaroslava Míla z čela společnosti ČEZ. Jako ministr financí více než zdvojnásobil státní dluh. Koupě bytu z poslaneckých náhrad, či čerpání cesťáků přesto, že používal služební vozidlo snad už ani nemá smysl připomínat. Ale že by byly privatizace Unipetrolu, OKD a bytů či MUS bez korupce, je těžko uvěřitelné. Bohuslav Sobotka kdysi prohlásil, že jsou tři druhy lží. Malá lež, velká lež a lež vládní. Jak vidno, všechny si opakovaně odzkoušel. ČSSD vždycky slibuje a většinou neplní. Pokud dá, pak si dvojnásobek vezme (snad s výjimkou OKD, kde asi opravdu více dala, než vzala).

Tak bychom měli Bohuslavovi Sobotkovi vystavit ve volbách konečný účet, nebo jej pak jinak vystaví on nám a bude pěkně „mastný“.

Zdroj: Blog autora