Tak to byla skutečně komedie. Ještě teď se za břicho popadám

Když si projdete webové stránky hlavních politických stran a uskupení, tak zjistíte zajímavou věc. V nedávných senátních a komunálních volbách „zvítězili“ všichni (snad s výjimkou TOP 09). Paradoxně nejvíce o vítězství mluví ti, kteří de facto utrpěli největší porážku. Nejkomičtější „vítězové“ jsou ČSSD a ODS. ČSSD obhájila pouze 10 z 23 senátních obvodů a ztratila klíčová velká města v komunálních volbách.Několik jejich klíčových postav zcela propadlo. Přesto je to prý vítězství… bude zajímavé sledovat, kolik takových „úspěchů“ bude vnitrostranická opozice Sobotkovi ještě tolerovat. Tipuji, že již jen jedno… příští parlamentní volby.

Havloidní Bimbas

Havloidní Bimbas

ODS další volební katastrofa a opět žádná sebereflexe. Když v posledních evropských volbách utrpěla zdrcující porážku (z 31 procent klesla na 7!) Vystoupil volební leader J. Zahradil a prohlásil volby za úspěch. Nikdo z vedení mu neoponoval, nedošlo k žádné sebereflexi, či personálním změnám. Výsledkem je tedy další podobné „vítězství“, které se mimo jiné vyznačuje definitivní ztrátou Prahy a dalších velkých měst. Jediný úspěch zaznamenaly zbytky pravicových politiků v ODS na regionální úrovni jako v Plzni, Teplicích, Sedlčanech, Hluboké. ODS navíc pomohla velmi nízká volební účast, jinak by výsledek byl asi ještě horší. Nicméně je to prý zase vítězství, Vedení ODS se tak zoufale snažilo najít potvrzení tohoto „úspěchu“, že na své stránce retweetovalo vyjádření známého levicového novináře Kamberského z pravdoláskařských Lidovek. To je opravdu vhodná osobnost!!! ODS snad lze již pouze vzkázat, že pravdoláskařská politika a levicový extremismus jim žádné voliče zpět nepřivede. Pravicové voliče nepřitáhnou záštity homopochodů a sponzoring miss Vietnam a podobné neomarxistické extravagence… ale komu není rady….

Další neúspěch jsou Svobodní. Zde se ukazují vůdcovské limity jejího předsedy Macha. Vždyť Svobodní měli ideální příležitost, ODS je v rozkladu, Lidovci se paktují se Zelenými…tak koho by měl pravicový volič volit? Jenže Svobodní ho oslovili tak důrazně, že raději k volbám ani nešel..
.
Skutečně potěšitelnou zprávou je (snad již definitivní) rozklad pravdoláskařského spolku zvaného TOP 09.

Jedinými skutečnými vítězi jsou ale ti, co k volbám nešli. Jasně totiž ukazují, že současný politický establisment se o jejich skutečné problémy nezajímá a nechce a neumí je řešit…Oni totiž ušetřili čas, který voliči strávili cestou do volebních místností a ten jim nikdo nenahradí!

Zdroj: ePortal.cz