Proč se vynakládají peníze na změnu našich názorů na cigány?

Jak je to možné, že se v této době demokratického Česka i Slovenska snaží mermo mocí vynakládat úsilí a hlavně peníze na přesvědčování obou národů, aby si nemysleli to, co si myslí a proč se raději nesnaží naučit Romy, když je o nich řeč, aby se naučili pracovat, soužít s majoritou, posílat děti do školy, nekrást, nepromrhat peníze v hernách, nepít a vše ostatní, co majorita neustále kritizuje? A pak za kritiku své spoluobčany napadat a mlátit je, někdy pro nic a za nic. Proč se stále hledá chyba v majoritě? To jsme všichni tak špatní? Neuznalí? Na Slovensku, lidi divme se, začal institut INESS kampaň, kde vysvětluje Slovákům, že Romové jim řízky neujídají.

cikání v dešti mezi cikány

cikání v dešti mezi cikány

Prý peníze daňových poplatníků jdou také na jiné lidi, ne jen na podporu Romů. No jinak řečeno, řízky jim ujídají i jiní a pak prý ve videu ukazují stůl plný jídla a tam sedí lékař, voják, vězeň či důchodci. To je skoro sprosté poukazovat na ty, kteří sice mohou dostávat jistou podporu, ale nechovají se jako ti, kteří nemají stále dost.

Jenže povídejte to občanům Slovenska a nakonec i občanům Česka, když je v nich už docela právem zaprogramována jiná pravda. Lidé neznají statistiky, nezajímají je čísla a mám dojem, že je ani nezajímají jejich řeči. Co vidí, to vidí a co vidí jsou neustálé, existující výhody, které Cigáni využívají do puntíku a oni sami musí vše platit a nikdo jim nic nedá zadarmo. Nemusí to tak být doslova, ale taková kampaň ničemu nepomůže. Jen zhorší vztahy.

Je to stejné, jak když jsem četl článek, nedávno zveřejněný v iDNES novinách o politologovi, žijícím ve Francii, kde se snaží vysvětlit, že „umírnění muslimové“ by měli pomáhat přesvědčit společnost, že islám není tak zlý a vysvětlovat nám, těm, co muslimy nechtějí, abychom se na všechny nedívali přes prsty. Jinak, neházeli je všechny do jednoho pytle. A co tak aby ti muslimové, tak zvaně „umírnění“ vysvětlovali svým radikálním muslimům, aby se chovali v zemích, které jim daly domov podle zákonů a pravidel té, či oné země? To ne? Chce se od nás, abychom je přijali a od muslimů aby nás o tom přesvědčili. Tedy abychom se my přizpůsobili. To mi opět připadá, jako svět docela naruby.

Jak tohle vše může dopadnout si neodvážím předpovědět. Ale že to nedopadne dobře, se mi vkrádá do klávesnice. Dnes, ať je to EU, ať je to v USA, majorita se tam umlčuje, daně se zvyšují a majorita se nechává opíjet rohlíkem. Mlčí. Nadávají, ale mlčí a mlčí proto, ze se jim stále ještě žije dobře. Že se na vše nadřou, na to si už zvykli.

Místo aby se cigánům řeklo tak dost holenkové, my vás naučíme jak žije většina zdejší společnosti a vynakládat peníze na předělání cigánů, tak se peníze promrhávají na videa a plakátky, které mají za úkol nás umlčet. A daří se jim to. Vždyť mají podporu i u politiků, viz. Kocáb a jeho parta. Jak se může takový řádový občan bránit? Ne, nemůže.

Ale kdyby se proti cigánům mluvilo jen v Čechách, budiž, bral bych to že Češi jsou rasisté, ale stejné je to na Slovensku, v Rumunsku, snad i v Bulharsku a nakonec i Anglie dostává příděl cigánské „pracovitosti“, Francie také a nebudu dále ani zacházet. Nechci cigány démonizovat, jenže oni si to dělají sami. A bohužel určité instituce je v tom podporují. A netvrdím, že jsou všichni stejní, nebo zlí, jenže ti co se přizpůsobili rovněž nic nedělají, aby ty nepřizpůsobivé přesvědčili. Raději se od nich distancují, nebo se jich zastávají. Takže tohle je marný boj.

To nám přinesla demokracie s lidskou tváří. Ano, bere se ohled na pobudy, vězení se modernizují aby chudáci kriminálníci mohli hajat v pěkných postýlkách, měli televize, knihovny a zábavu a na druhé straně se nebohým důchodcům přidá pakatel. Ale přidají. Sláva naší vládě.

Zdroj: Blog autora